SON DAKİKA

Haber > Yine dünyanın en büyüğü olacağız

Yine dünyanın en büyüğü olacağız

12 Aralık 2018 Çarşamba - 12:19

Trabzon Erdoğdu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin başarısının mimarları Karadeniz’e konuştu

Trabzon Lisesi’nden sonra dünya şampiyonluğunu Trabzon’a getiren 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi (Erdoğdu), aynı başarısını tekrarlamak için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Önceki gün sona eren il birinciliğinde mutlu sona ulaşarak bu alanda üst üste 6’ncı şampiyonluğuna imza atan Erdoğdu Lisesi, gözünü daha önce elde ettiği dünya şampiyonluğuna dikti. Okul Müdürü Ali Turan, Beden Eğitimi Öğretmeni Adem Cebeci, Çetin Özdemir, Psikolog Turgut Küçükibrahimoğlu ve öğrenciler, bu hedef için kenetlendi.

Karadeniz'e özel açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ali Turan, “6 yıldır il birincisi oluyoruz. 2014-2015 sezonunda dünya şampiyonu olmuştuk. Hedefimiz aynı başarıyı tekrarlamak. Bunu başaracak gücümüz var, oyuncularıma güveniyorum” dedi. Puanlı sisteme de değinen Turan, “Öğrenci ne kadar iyi futbol oynarsa oynasın, puanı iyi değilse istediği okula gidemiyor. O yüzden iyi futbolcu olmakla iş bitmiyor, dersleri de iyi olmalı” diye konuştu.

Dünya şampiyonluğunda takımın antrenörlüğünü yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Adem Cebeci, aynı gururu Trabzon’a yaşatmak için seferber olduklarını söyledi. Başarılı öğretmen, “6 yıldır Trabzon’da şampiyon oluyoruz. Daha önce başardığımız dünya şampiyonluğuna yeniden ulaşmak için kolları sıvadık. Buradaki gençlerin hepsi ağabeylerinin elde ettiği başarıyı tekrarlamak istiyor. Yolumuz uzun, işimiz zor, bunun farkındayız ancak biz bunu daha önce başardık, yine başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

“ÖNCE iyi bir birey yetiştirmek, daha sonra Trabzonspor’a oyuncu vermek amacındayız” diyen Cebeci, sözlerini şöyle noktaladı: “Burada okul, çok önemli bir köprü görevi üstleniyor. Bu önemli bir süreç, bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Oyuncularımızın birçoğunu yabancı dil sınıfına yönlendiriyoruz. Haftada 16 saat İngilizce dersi alıyorlar. Yabancı dil onlara çok fayda sağlayacak. Biz hem eğitim hem de futbol anlamında oyuncuların gelişimine katkıda bulunmak için uğraşıyoruz.”

 

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap