SON DAKİKA

Haber > Spor > UEFA'dan flaş açıklama: "Her lig şampiyonunu açıklayabilir"

UEFA'dan flaş açıklama: "Her lig şampiyonunu açıklayabilir"

06 Nisan 2020 Pazartesi - 18:05

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Sloven gazetesi Ekipa flaş açıklamalarda bulundu. Ceferin, "Ligler oynanmazsa her ülke kendi şampiyonunu belirleyebilir dedi.

Serie A'nın tamamlanacağını...

Sloven gazetesi Ekipa konuşan Ceferin, "Serie A'nın tamamlanacağını göreceğimiz konusunda iyimserim ve kendime güveniyorum. Bir şey için söz veremem veya garanti edemesem bile her şey ülkenin durumuna bağlı olacaktır. Serie A, UEFA'nın yetkillerinin bir parçası değil. Ancak hükümetler bize yeşil ışık yakması durumunda insanların hayatlarını tehlikeye atmayacağımızı ve futbol için uygun bir çözüm bulmak için herkesi dinleyeceğimizi garanti edebilirim." dedi.

"Liverpool'un şampiyon ilan edileceğini düşünüyorum"

Ceferin, "Diğer Avrupa liglerinden farklı olarak Liverpool uzun süredir liderliği elde götürüyordu. Futbol durmadan önce Manchester City'nin 25 puan önünde bulunuyordu. Lig oynanmasa bile Liverpool'un şampiyon ilan edileceğini düşünüyorum. Ayrıca Liverpool'dan başka takımın nasıl şampiyon olabileceğini göremiyorum." şeklinde konuştu.

"Ligler devam etmezse her ligin şampiyonunu açıklaması uygun olur" "Ligler devam etmezse her ligin şampiyonunu açıklaması uygun olur"

Ceferin, "Eğer ligler devam etmezse her ligin şampiyonunu açıklaması uygun olur. Şampiyonlar Ligi olması gerektiği gibi sona erecek. Bu pandemiye bağlı ama her iki senaryoya da hazırız." ifadelerini kullandı.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Zafer
1 ay önce
Bu lig bu şartlarda taaa Ekim Ayına kadar zor oynanır.Her çağdaş ve basiretli Federasyon şampiyonunu belirledi.TFF bu işi bekleyerek kesinlikle taraflı olduğu kanaatini oluşturmadan adam gibi çıkıp Trabzonspor’u şampiyon ilan edip futbolcuların kafasını rahat ettirmeli ve tatile yani 3 aylık izolasyona yardımcı olmalıdır.Bekleterek hiç bir şey kazanamayacak ve kendi ayağına sıkacak.En sonunda da Trabzonspor’u şampiyon yapmamak için ligi bu yıl iptal ettik diyerek asrın bitmeyecek ikinci tartışmasını yaratacaktır.(1.si 2010/11 haksızlığı,şike)
Şükrü Şen
1 ay önce
Ben şu an için liklerin oynatilmasinin insanlar açısından çok çok sakıncalı olabileceği ni düşünüyorum ve şuan ki duruma göre liklerin bitirilmesinin çok daha Uygun olacağını düşünüyorum saygılar

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap