SON DAKİKA

Haber > Yusuf Yazıcı ve Joao Pereira basın toplantısı düze

Yusuf Yazıcı ve Joao Pereira basın toplantısı düze

10 Ocak 2019 Perşembe - 14:05

Trabzonspor, Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da devam ediyor.

Yusuf Yazıcı ve Pereira'nın açıklamaların şu şekilde;

Pereira: Sevdiğim işi yapıyorum ve zevk almaya çalışıyorum. Antrenmanlarda ikinci ailemle beraberim. Onları ben ikinci ailem olarak görüyorum. En iyi şekilden onlara yardımcı 0olmaya çalışıyorum. Her oyuncu için kaybetmekten nefreti ediyorum. Elimden gelen her şeyi yaptığım için biraz daha hırslı görüyor olabilirsiniz.

Yusuf: Genç arkadaşlarımız adına Trabzonspor yönetimine ve Ünal hocaya teşekkür etmek istiyorum genç arkadaşlarım adına çok mutluyum. İnanıyorum ki Trabzonspor’a uzun zaman hizmet edecekler. Çok hırslılar. Buradan Avrupa’ya transfer olacaksam buradakilerin helalliğini alarak ayrılmak istiyorum. Avrupa’da oynamak benimde hayalim. Şartlar oluşursa Trabzon’u Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.

Pereira: Her zaman devre arası kampları genç oyuncular için fırsat olmuştur. Onlara verilen belli yollardan geçtiler. Bazı maçlarda oynadılar. Bu arkadaşlar içinde oynayanlar güzel bir önek. Aynı yoldan geçecekler. Ellerinden gelenin en iyisini yapmalılar. Çok iyi yere geleceklerine inanıyorum. İnşallah şans da yanlarında olur ve iyi yerlere gelirler.

Yusuf: İşin içini gerdiğinde mental olarak baskıyı kaldırmak zorundasın. Psikolojik olarak destek alıyorum. Kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Buradan ayrılırsam en iyi kulüplerde oynamak istiyorum. Şuandaki önceliğim Trabzonspor’un başarısı. İkinci yarıda takımımıza en iyi yere nasıl getireceğimizi düşünüyorum. Şuanda Avrupa’yı düşünmüyorum. Ama Avrupa’da en iyi takımlarda oynamak isterim.

Pereira: Trabzon’a geldiğimde ilk günden itibaren insanlar bana çok yardımcı oldular. Ne yaparsanız  insanlar yanınızda olmaya çalışıyorlar ve yardım ediyorlar. Bu nedenle adapte olmakta zorlanmadım. Bu şehir futbolla yaşayan bir şehir olduğunu biliyordum. Onları mu8tlu etmeye her maçı kazanarak onlara büyük bir mutluluk veremeye çalışıyoruz. Umarım böyle olacaktır.

Pereira: Ben kadromuzu yeterli görüyorum. Diğer takımlara baktığımızda bizim takımımızın tecrübeli genç ve yetenekli oyuncuların karması olarak görüyorum. Şuanda ki puanımızı diğer takımlarla paylaşıyoruz. Bir kayıp yaşadığımızda yerimizi kaybedebiliriz. Adım adım gitmek önemli. Bu şehir kazandığı kupalarla birlikte herkesi şaşırtmış bir şehir. Onlarında bilmesi gereken bu iş kolay olmayacak. Tabi ki şampiyon olmak istiyoruz. Bunun bilincindeyiz. Başarılar bir günde kazanılmaz. Bu bir süreçtir.

Pereira: Sıkı çalışmaları. Geçmişteki çıkardıkları iyi maçlar sonucunda buradalar. Bunları gördükleri için buraya davet edildiler. Bugün ki sıkı çalışmaları onları geleceğe taşıyabilir. Bu gibi fırsatlar insanlara çok nadir gelir. Muhtemelen bir defa gelir. Bunun ne kadar önemli olduğunu bilmeliler. Bu arkadaşlarımız için en önemli örnek arkadaşları var. Önlerinde duruyor. Onları görürlerse çok büyük bir yatırım olur.

Yusuf: Trabzonspor bir kulüpten daha fazlası. Mahallede, dolmuşta otobüste herkes Trabzonspor2u yaşar. Böyle bir kulübün kaptanı olmak çok önemli bir gurur. Bundan sonra daha ağır başlı ve sorumluluklarının bilincinde olan bir Yusuf yazıcı göreceksiniz. Futbolcu her anlamda kendini geliştirmesi gerekiyor. Sporun dışında da kendini geliştirmesi gerekiyor. Üniversitede okuyorum. Ders çalışıyordum. Benim fikrim biz genç arkadaşlara örnek olmaya çalışıyoruz. Onlara en iyi şekilde örnek olmalıyız. Bu nedenle kendimi en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyorum.

Pereira: Trabzonspor gibi bir kulüpte kaptanlık yapmanın ne kadar önemli bir sorumluluk olduğunun farkındayız bunun gereğini yerine getirmeye çalışıyorum. Pazubandı takmanın önemli olmadığını düşünmüyorum. Köpeğim büyük gezdiriyorum. Ama genelde büyük köpeğim ile vakit geçirmeye çalışan evde olan biriyimdir.

Yusuf: Yönetimin verdiği kararlara saygı duymamız gerekiyor. Olcay Abi bize çok iyi örnek oldu ve yardımcı oldu. Bende bazı konuları Olcay abiden öğrendim. İnşallah her şey gönlünce olur.

Pereira: Hem İngiltere’de ispanyada birçok oyuncularımız bizim küçük ülkemiz dışında oynayıp başarı kazanmaya devam ediyorlar. Bu işin biraz performansla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bizim işimiz futbol oynamak iyi performans gösterdiğinizde ve iyi insan olduğunuzda insanların sizi seveceğine inanıyorum.

Pereira: Sahaya çıktığımda sinirli ve kavgacı birini görüyor olmanız hırslı olduğumdan. Saha içinde kavga eden biri gibi gözükebilirim ama gerçek hayatta böyle biri değilim.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap