SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor ruhu Başakşehir'de yok

Trabzonspor ruhu Başakşehir'de yok

18 Ocak 2019 Cuma - 12:15

Trabzonspor’un genç kadrosu ‘Final’ olarak görülen Başakşehir maçının ağırlığını kaldırır mı?

Bu çok merak edilen soruyu futbol otoritelerine sorduk, birbirinden çarpıcı yanıtlar aldık

TAHİR KUM

A. Parmak’tan umutluyum

Trabzonspor’da Sosa ve Onazi’nin yokluğu önemli bir handikap ancak bu takımın altyapısında önemli cevherler var. Nasıl Yusuf Yazıcı, Mehmet Ekici’nin kadro dışı kalmasıyla ortaya çıktıysa belki de Abdülkadir Parmak ikinci yarının flaş ismi olacak. Başakşehir’in gücünü herkes biliyor. Ancak asıl bilinmesi gereken Trabzonspor’un gücü. Bu genç kadro Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi yendi, Beşiktaş’ı elinden kaçırdı. Bana göre Başakşehir karşısında da gerekeni yapacaktır.

TUNÇ KAYACI

Genlerinde başarı var

Trabzonspor, Türkiye’nin en kaliteli takımıyla oynayacak. Ancak geçmişteki Trabzonspor ruhu sahaya yansır, genlerdeki o hırs ve agresiflik ortaya çıkarsa o zaman durum değişir. Trabzonspor ilk yarıda bunu çok kez gösterdi, yine gösterebilir. Rakibin gücünü bilerek sahaya çıkmak, Trabzonspor için artı bir motivasyon olabilir. Başakşehir’in yedek kulübesi bile şampiyonluğa oynar. Ancak onlar da zaman zaman gelgitler yaşıyorlar.

OSMAN TANBURACI

Karaman suskun eylem adamı

İLK YARIYI sildim, Süper Lig şimdi başlıyor. Trabzonspor da koptu geldi Başakşehir’in ensesinde. Bu fırsatı kaçırmaz. Puan farkı da artık o kadar önemli değil. İki maçta sıralama değişiyor. Trabzonspor-Başakşehir maçının favorisi Trabzonspor’dur. Neden? Başakşehir bir puan alıp kaçmaya bakacak. Kaçan kovalanır. Trabzonspor’un genç, dinç, başarıya aç kadrosu da 3 puanı kopartır. Abdullah Avcı’yı takdir ediyorum ama Ünal Karaman da suskun eylem adamı.

HASAN SARIÇİCEK

Tecrübe ağır basar...

HAYAT tecrübeden ibarettir. Gençlik iksiri her zaman kazanmaya yetmez. Bu söz aslında pazar günü oynanacak maçın özeti gibi. Ancak Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında olduğu gibi iyi başlarlarsa, daha tecrübeli kadro karşısında gösterecekleri direnç maçın seyrini değiştirir. Trabzonspor bu maçı kazanırsa o zaman rahatlıkla ‘şampiyonluk yarısında ben de varım’ diyebilir. Maçın başındaki panik havasını iyi yönetmeleri, baskı karşısındaki dirençleri de önemli etken olacak.

TEVFİK KAYNAR

Yeni sosa Yusuf olur

Birçok kişi rakibi favori gösteriyor ancak ben tam tersini düşünüyorum. Sosa yok, Onazi sezonu kapattı, bunlar Trabzon için handikap görünüyor ancak ben bu maçta Yusuf’tan çok şey bekliyorum. Eğer takım liderliğini eline alır ve sorumluluğunun bilincine varırsa Yusuf, Başakşehir maçını kazandıran kişi olur. Rakip kanatları iyi kullanıyor. Ünal hoca buna kesin çözüm bulmalı. Eğer maça iyi konsantre olunursa 1-0 kazanırız, bu da bize yeter. 

HAMDİ ASLAN

Taktiksel savaş olacak...

ŞEHİRDE herkes, ‘Bu maçın favorisi Başakşehir’ diyor. Rakip gerçekten şu anda pas oyununu Türkiye’de en iyi uygulayan takım. Biz eğer topla oynama yüzdesini yarı yarıya yaparsak o zaman şans ibresi Trabzonspor’a döner. Taktiksel savaşın öne çıkacağı bir maç olacak. Ünal hoca rakibi iyi tanıyor. Ancak şanssızlığı, rakibin güçlü olduğu orta alanda Sosa ve Onazi gibi iki ismin olmaması. Bana göre kaybetmemek önemli. Bunu başarırsak yarışın içinde oluruz.

 

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap