SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Trabzon'dan tarihi savunma! İşte CAS'a gidecek dosyanın detayları

Trabzon'dan tarihi savunma! İşte CAS'a gidecek dosyanın detayları

06 Haziran 2020 Cumartesi - 14:13

UEFA tarafından verilen beklenmedik kararla Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan Trabzonspor, hakkını CAS'ta arayacak. Çalışmalara hemen başlayan bordo-mavili kulübün hukukçuları, son dönemde sürekli kar açıklayan Trabzonspor'a verilen bu cezanın haksız olduğunu belirterek güçlü bir savunma dosyası hazırladılar. İşte o dosyanın ayrıntıları...

Trabzonspor'da iki önemli gündem maddesi var. İlki kalan 8 haftada hem lig şampiyonluğu hem de Türkiye Kupası'nı müzeye götürmek

İkincisi ise UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) tarafından verilen Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men kararının CAS başvurusuyla kaldırılması.

Bordo-mavililer, cezaya neden olarak gösterilen maddelerin geçersizliğinin ispatı için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ortak hareket ediyor.

Kulübün ekonomi birimi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda belgeler hazırlandı.

ORTAK ÇALIŞMA

Bordo-mavili kulübün hukukçuları son dönemde kar açıklayan Trabzonspor'a verilen bu cezanın haksız olduğunu belirterek güçlü bir savunma dosyası hazırladılar. Bunu Türkiye Futbol Federasyonu ile de paylaştılar. Ayrıca Federasyon da elindeki bilgileri CAS'a sunacak.

Karadeniz ekibi adına çalışan İsviçre'deki hukuk bürosu da savunma hazırladı.

Trabzonspor bu 3 raporu bir araya getirecek ve oldukça kalın bir dosya ile CAS'ın kapısını çalacak.

Bordo-mavililerin yaptığı savunmayı ana hatlarıyla görenler "Bu dosya ile Berlin Duvarı bile yıkılır" yorumu yapıyor.

İŞTE CAS'A GİDECEK DOSYANIN DETAYLARI

1 - ATILIM İÇERİSİNDEYİZ

Trabzonspor Kulübü, Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma gereği sizin (UEFA) de talebiniz doğrultusunda gelir gider dengelerinde önemli bir aşama kaydetmiş hatta yakın zaman içerisinde kar açıklamıştır.

2- TALİMATLARA UYULDU

Yıne UEFA'nın talebi doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından uygulamaya konulan Lisans Talimatlarına harfiyen uyulmuş, hatta örnek gösterilen hale gelinmiştir. Tüm lisanslar alınmıştır.

3- RAKAMLAR ORTADA

UEFA'nın ceza vermesine neden olan vergi ve borsa gibi konularla eski döneme ait hesaplarda detaylı bir şekilde tekrar izah edilecek. Kulübün bağımsız denetçiler tarafından sıklıkla kontrol edildiğine vurgu yapılacak.

4- UEFA YANIMIZDA

UEFA'nın kendinden bağımsız Finansal Kontrol Kurulu tarafından verilen bu ceza sonrası Trabzonspor ile iletişime geçtiği kaydedildi. UEFA'nın kulübün ekonomik adımlarından memnun olduğu da savunmada yer alacak.

5- DAVALIK DEĞİLİZ

Trabzonspor'un savunmasında geçmişte birçok hukuki sorunla CAS'a gelmesine rağmen son dönemde Bankalar Birliği yapılandırması sonrası hiçbir futbolcu, menajer veya kulüple davalık olmadığı da hatırlatılacak.

HIZLANDIRILMIŞ YARGI İSTEYECEK

Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men cezası alan Trabzonspor, CAS'tan hızlandırılmış yargı süreci isteyecek. Ağustos ayının ortalarında kararın verilmesini talep edecek. Böylece Şampiyonlar Ligi'nde mutlaka boy gösterecek.

BAŞVURU 10 GÜN İÇİNDE

Trabzonspor, TFF ve İsviçre'deki hukuk bürosu ile ortak yürüttüğü çalışmada dosyanın önemli kısmını oluşturdu. Yazım ve son düzeltmeler yapılıyor. Tüm işlemler bittikten sonra hukuk kurulu savunmanın üzerinden bir kez daha geçecek. 10 gün içerisinde CAS'a başvuru yapacak.

Fotomaç/Yunus Emre Sel

Beğendim
3
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap