SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Sörloth'un bilinmeyenini Karadeniz açıklıyor! Trabzonspor bonservisi alsa bile...

Sörloth'un bilinmeyenini Karadeniz açıklıyor! Trabzonspor bonservisi alsa bile...

Karadeniz Özel

27 Mayıs 2020 Çarşamba - 14:32

Trabzonspor’da bu sezon müthiş bir performans sergileyen ve Avrupa devlerinin gözdesi olan Sörloth’un 6 milyon Euro olan opsiyon hakkının kullanılmaması bir süredir eleştiri konusu oluyordu.

Karadeniz // Spor Servisi // Ancak aldığımız bilgilere göre; Bordo-Mavili yönetim 6 milyon Euro’yu verip yıldız golcünün tapusunu alırsa, bu kez büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacak. Yapılan sözleşmede buy out (15 Milyon Euro’ya serbest kalır) maddesinin bulunduğu ortaya çıktı. Eğer Trabzonspor Sörloth’u bonservisi ile alırsa, bir takım bu parayı yatırıp Norveçliyi transfer edebilecek. Belki de Milyon Euro’lar tıpkı Okay’da olduğu gibi uçup gidecek.

Trabzonspor'da Sörloth’un bonservisinin alınmamasındaki neden ortaya çıktı. Bordo-Mavililerin sezon başında Crystal Palace’den 2 yıllığına kiraladığı Alexander Sörloth’un 2 yıl sonunda ise 6 Milyon ödenmesi halinde bonservisi alınabilecek. Fakat bu sezon müthiş bir performans ortaya koyan Norveçli’nin opsiyon hakkının kullanılmaması eleştirileri de beraberinde getirmişti.

Edindiğimiz bilgilere göre; Eğer Trabzonspor Sörloth’un 6 Milyon Euro’luk opsiyon hakkını kullanıp bonservisini alması durumunda buy out (15 Milyon Euro’ya serbest kalır) maddesi otomatikman devreye girecek. Trabzonspor 6 Milyon Euro’yu ödeyip oyuncunun bonservisini alması durumunda, başka bir takım 15 Milyon Euro’yu yatırdığında Norveçliyi satın alabilecek. Belki de Milyon Euro’lar tıpkı Okay’da olduğu gibi uçup gidecek.

BU nedenle Trabzonspor yönetiminin Sörloth’un bonservisini almakta acele etmediği gelecek sezon 6 Milyon Euro’yu yatırıp oyuncunun opsiyonunu kullanacağı belirtildi. Ayrıca Bordo-Mavililerin opsiyonunu kullanması durumunda Sörloth ile yeniden masaya oturup buy out maddesini kaldırmasını da isteyeceği ifade edildi.

Beğendim
2
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

Toprak
1 ay önce
Sorloth adamın kralı trabzonspora vefa borcunu öder ve sosa novak wkame sorloth dışında bütün yabancıları satıp trabzonspor için ismi yazılan mendi veya frank boya, omar, mohammed kudüs, kanga ve adolf giachi yi alırsak harika olur adolf ve kuduse bonservis gerekiyor ve diğer ismi geçenler sadece yabancı kontajanini doldurur yabancı sayisini 9 za sabitlemek lazım ve clerme badu hossaini campi costa messeias peraryaya 6 milyon eurodan fazla yıllık ücret ödenecek onun yerine 3 tane kaliteli yabancı daha iyi olur ve yerlilere yonelmeliyiz
Ilker
1 ay önce
Böyle transferlerde taviz vermek zorundasın ama 6 milyona alıp 15 e satmak büyük iş olmaz sadece futbolcu büyük iş başarmış olur demekki yönetim bu topcunun 15 milyon kadar değerlene bileceğine inanmışlar sorloth herkesi herşeyi aştı bu kalite avrupanın en iyilerinden olabilir
yorum
1 ay önce
ben trabzonda yaşamayan bir trabzonspor taraftayım trabzonsporun sizden başka düşmana ihtiyacı yok

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap