SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Şampiyonlar Ligi Trabzon'da mı oynanacak! TFF Başkanı Karadeniz'e açıkladı

Şampiyonlar Ligi Trabzon'da mı oynanacak! TFF Başkanı Karadeniz'e açıkladı

Karadeniz Özel

03 Haziran 2020 Çarşamba - 11:54

Avrupa Medyası, İstanbul'da korona vakalarının yüksek olmasını mazeret gösterip, 'Şampiyonlar Ligi İstanbul'da oynanmasın' kampanyası başlattı. Biz de diyoruz ki; İstanbul'da sorun varsa final Trabzon'da oynansın.

Karadeniz Gazete // Ezgi ALP // İtalyan, Alman son olarak da İngiliz basını Devler Ligi finali için İstanbul’un uygun olmadığını öne sürdü. Avrupalılar bununla da kalmayıp, “Final Almanya’da oynansın. Şu an en hazır ülke orası” hadsizliğini bile yaptı…

Bu çirkin kampanya gün geçtikçe yayılırken, Karadeniz, TFF’ye flaş bir öneride bulundu: Böyle bir tehlike varsa, İstanbul’da vaka çok deniliyorsa final, futbol şehri olan ve koronanın neredeyse ‘sıfır’ olduğu Trabzon’da oynansın.

Bu önerimizle ilgili görüşünü aldığımız Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Nihai karar 17 Haziran’da verilecek. Önceliğimiz elbette İstanbul. Ancak orada sorun olursa elbette diğer şehirlerimizi de değerlendirebiliriz” dedi.Son günlerde Avrupa basını, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınması için kampanya başlattı. İtalyan, Alman ve İngilizler, finalin yapılması planlanan İstanbul’da korona vakalarının yüksek olduğun bu nedenle de orada maçların oynanmasının riskli olacağını ileri sürdü. Avrupalılar, Şampiyonlar Ligi finali için en doğru ülkenin Almanya olacağını, dile getirip, “Almanya şu anda futbola en hazır ülke. Herkes yeniden oynama planlamalarını onları örnek alıp yapıyor” yorumunu da yaptılar.

Bu gelişmeler can sıkarken Karadeniz olarak, yetkililere flaş bir öneride bulunuyoruz. Diyoruz ki; Madem İstanbul pandemi konusunda sıkıntılı o zaman Türkiye’nin en sağlıklı ili olan Trabzon’a finali verin. Şampiyonlar Ligi finali Akyazı Stadı’nda oynansın. Futbol şehri Trabzon’da bu finalin oynanması için her ortam hazır.

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Mehmet Karagöz’e şu açıklamayı yaptı: "Şu anda bu konuyla ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. 17 Haziran'da bir karar vereceğiz. İstanbul bizim önceliğimiz. Ancak orada bir sıkıntı söz konusu olursa diğer şehirlerimizi de elbette alternatif olarak düşünebiliriz.”

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

baksoy
1 ay önce
Nihat bey trabzonu tabi ki önermez onda kuyruk acısı var çünkü ?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap