SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Eski başkan Muharrem Usta, bordo-mavili yönetimi yerden yere vurdu; Evrakta sahtekarlık yaptınız! UEFA ve CAS bunu yemedi!

Eski başkan Muharrem Usta, bordo-mavili yönetimi yerden yere vurdu; Evrakta sahtekarlık yaptınız! UEFA ve CAS bunu yemedi!

02 August 2020 Sunday - 12:13

UEFA'nın verdiği Avrupa'dan 1 yıl men cezasını CAS'ın da onaylaması sonrası eski başkan Muharrem Usta'dan eleştiri geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan Usta, "Keske size zamanında tweet üzerinden bağış yaptığımda bağış makbuzunu keserek bilançoya koysadınız. Böylece UEFA'ya blanço doğru sunulsaydı. Genel kurulda oylayarak borç sildiren MUCİT her kimse lütfen kamuoyu bunları tanısın." ifadelerini kullandı.

UEFA'nın yanıltıldığını savunan Muharrem Usta, "Hem Usta bağış yaptı denilerek UEFA yanıltılıyor, hem de bağış yaptı denilen USTA İsviçre dönüşü alelacele mahkemeye veriliyor. Sonra mı... UEFA'ya 'Usta'yı mahkemeye verdik' işte evrakları deniliyor. UEFA nezdinde güvenilirlik kalır mı? Bu ne yaman çelişkidir" sözleriyle tepki gösterdi.

Bu sürecin ardından Trabzonspor'un ceza aldığını kaydeden Usta, "İşte yaşanan bu süreç nedeniyle UEFA Trabzonspor'a cezayı veriyor. İnanılır gibi değil. UEFA'nın ilk uyarısında niçin bağış için gelmediniz de cezadan sonra geldiniz. Bu durum benden bile saklandı ta ki basından cezayı duyana kadar" diye konuştu.

"Borsaya açık bir şirkette genel kurulda oylayarak borç silinir mi?" sorusunu soran Usta şu ifadeleri kullandı;

"Bu yönlendirmeyi yapanlar ve kararı alanlar hiç mi ne yapıyoruz demediler. Özetle... Önce UEFA sonra CAS nezdinde yaşanan süreçler özel evrakta çelişkiler bağlamında güveni tamamen ortadan kaldırdı.

Keşke blançodan hukuksuz olarak borç silindiğini UEFA tespit ettiğinde ve düzeltin diye uyardığında haberimiz olsaydı. Hep beraber ortak mücadele etseydik. Onu bile yapmadınız. Sır gibi saklayarak yanlış yollara yöneldiniz.

Ben ayrılırken kulübe bırakmış olduğum sponsorluk sözleşmesi bile bu cezayı engellerdi ama o bile dikkate alınmadı.

Evet bana tüm yapılanlara rağmen keşke Trabzonspor için işbirliği yapabilseydık. Beraber savaş verseydik de milyonlarca euro gelir kaybı ile bu ceza gelmeseydi. KEŞKE!"

Beğendim
3
Sevdim
1
Beğenmedim
7
Üzgün
1
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Ali akça
5 ay önce
Muharrem usta bu kulübü senin kadar hiçkimse hiçbir başkan borç yükü ile bırakmadı. 587 milyon borç ve fifada sen ve önceki dönemlerin 26 dosyası vardı. Senin görevin ts u herkese şirin göstermekmiydi. Sen nasıl milleti kandırdın. Usta denilen şahsı bu millete nasıl yutturdular.. Usta ts u ağzına alma.. Bu takım senin yüzünden halen yüklü borçlar ödüyor.. Seni ts başına kim gönderdi.
Atam
5 ay önce
Sahtekar sensin. UEFA nın böyle eften püften bir mesele yüzünden sorun çıkarması çok ilginç. Çok büyük işleri affeden CAS ın 10 milyon Euro geliri gelir kabul etmemesinin altında yatan neden nedir. Elemeler üzerinden ŞL ne gitme ihtimalinin ülkemiz takımları için çok düşük ihtimal olması tek tesellimiz. Peki şampiyon olsaydık...Sevincimiz 10 gün sürecekti. Sevinelim mi asla. Devlet kendi takımını şampiyon yaptı. Adil hakemlik olsa 10 puan farkla şampiyonduk. Trabzonsporlu seçmen hesap sormalıdır
Toprak
5 ay önce
Usta yönetimi eleştiriyor vay be usta yönetiminin yüzünden bu hallere düştük birde eleştiri yapıyor usta hayallerimizi caldiniz bizi siradan futbolculara mahkum ettiniz birde konuşuyorsunuz uafa ya söz verip yerine getirmeyen kim ve kulub biraz duzelince ortaya çıkmaya başladınız bu sefer yemezler usta burdan size ekmek cikmaz
fidans
5 ay önce
Konuşmaya zerre kadar hakkı olmayan,vicdansızın tekisin.Yazıklar olsun...
Erkan
5 ay önce
Bütün bunların sorumlusu sensin simdi kalkmış ahkam kesiyorsun yazıklar olsun sana
Maksut yilmaz
5 ay önce
Sizden kalan pislikleri uefa temizliyor. Siz once kendinizi sorgulayin. Bu yonetim hala s8zin psliklerinizi temizlemeye calisiyor, bay baskan
Serko
5 ay önce
Takımın geleceğine ipotek koyduran sahtekar konuştu..aynaya bak ve ikile.. birilerinin kurduğu hastaneye şeklen oturtulmuş malum siyasetin iş bitirici adamısın, geldin görevini gerçekleştirip Trabzonspor ü bitirip defolup gittin, aynı emir aldıkların gibi yani, onlarda nasıl TC yi bitirdikleri gibi..
Mahmut Papuc
5 ay önce
Muharrem usta yönetimi eleştiriyor herkes eleştirebilir ama muharrem usta en son eleştirecek kişi yönetimi bırakıp kacan oydu yemedi trabzonspor u bırakıp kacdı bugün kü borçlar bile ondan kalan lar
Ali deste
5 ay önce
Laaa yürü git!
Fırtına
5 ay önce
Kulüpü ersun yanalın aldıgı hurda oyuncularla trabzonu borç batağına ve iflasa götürdügünde ve kovdugun futbolcuların parasında bu yönetim ödedi hala utanmadan konuşuyor sen git doktorlugun yap konuşma
61
5 ay önce
yaptığın yanlışların bedelini şimdi ödüyoruz usta çok konuşma .

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap