SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Hayrettin Hacısalioğlu ''UEFA ayrımcılık yapmaya devam ediyor''

Hayrettin Hacısalioğlu ''UEFA ayrımcılık yapmaya devam ediyor''

31 Temmuz 2020 Cuma - 16:12

Spor Tahkim Mahkemesi, Trabzonspor'un başvurusunu reddetti.

Bordo-mavililer, gelecek yıl Avrupa'da mücadele edemeyecek. Kulübü eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sürece ilişkin konuştu. Hacısalihoğlu, UEFA'nın Türk takımlarına ayrımcılık yaptığını ifade ederken, "Trabzonspor'un durumu diğer takımlara örnek olmalı" dedi. Trabzonspor’un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Spor Tahkim Mahkemesi’nin bordo-mavililerin yaptığı itirazı reddetmesini değerlendirdi. Trabzonspor’un yaşadığı bu kötü durumun diğer kulüplere örnek olması gerektiğini anlatan Hacısalihoğlu, UEFA’nın diğer ülke takımlarına karşı daha toleranslı davrandığını savundu. Radyospor’da Soyunma Odası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: -Başkan Ağaoğlu da dahil, birçok kişi CAS’tan Trabzonspor lehine bir karar çıkmasını bekliyordu. Ama olumsuz bir karar çıktı. Ret kararı için ne düşünüyorsunuz? Bu karar çeşitli incelemeler ve itiraz sonucunda verildi. Aşağı yukarı buna benzer bir karar bence bekleniyordu. Hep bir umut da beraberinde yeşeriyordu. tabii ki. Maalesef kötü bir haber geldi. Avrupa’dan takımların itirazları ise kabul edildi. Buna dikkati çekmek isterim. Trabzonspor'un mali gereklilikleri yerine getirmeme durumu yoktur diyemeyiz. 

"Trabzonspor'un yaşadığı sıkıntı diğer kulüplere örnek olsun" -

Trabzonspor’un yaşadığı sıkıntı diğer kulüpler için örnek midir gerçekten? Ya da diğer kulüpler kendilerine bu olumsuz durumdan ders çıkarır mı sizce? 2 sene önce de sıkıntıda olan kulüplerimiz vardı. Kulüplerin kaynak bulması, gelir elde etmesi, taraftarların bağış yapması gibi durumlar ülkemizde pek olamadığı için birçok kulüp sıkıntı yaşıyor. Madem ki UEFA’ya tabi bir faaliyet yürütüyoruz o zaman kriterlerine uymak zorundayız. Başka bir çaresi yok! Bu işin böyle gitmeyeceği kesindir. Trabzonspor’un yaşadığı sıkıntı, umarım Türkiye’deki diğer kulüplere örnek olur. Umarım kulüpler mali yapılarını düzenlerler. Önemsenmesi, önceklik olması gereken konu mali tabloların düzeltilmesidir. (Ajansspor)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ÇıLGınAŞıK_61
4 gün önce
Bu cezayı almamızda Uefa Avrupa Ligi elemelerinden sonra Grup maçlarına ilk 2 maç hariç sonrasında yedek kadro ile çıkmamızın da büyük bir etkisi oldu. Adamlar hem Şampiyonlar Liginde hem de Uefa Avrupa Liginde göze hoş gelen kaliteli futbolcular oynasın ister. Hem reyting kaygısı ve maçın izlenme oranı da buna bağlı. Ünal hoca o konuda hatalı davrandı ve maçları önemsemedi. Sörloth dururken m.akpınar ile maça çıkarsan adam seni cezalandırır. Benim organizasyonumu değersiz görürsen al sana ceza bi sene gelme der

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap