SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Erman Özgür: ''Trabzonspor tarihi için en ağır darbe olur''

Erman Özgür: ''Trabzonspor tarihi için en ağır darbe olur''

04 Haziran 2020 Perşembe - 10:23

Trabzonsporun eski futbolcusu Erman Özgür, UEFA'nın Trabzonspor hakkında aldığı 1 yıllık men kararını, "Trabzonspor tarihi için en ağır darbelerden birisi olur eğer geri dönüşü olmazsa" sözleriyle değerlendirdi.

UEFA, Finansal Fair Play (FFP) kuralları çerçevesinde yükümlülüklere uymadığı gerekçesiyle Trabzonspor'un bir yıl Avrupa kupalarından men ettiğini açıkladı.

Fanatik Gazetesi yazarı ve eski Trabzonsporlu futbolcu Erman Özgür kararı şu sözlerle değerlendirdi: "Uzun yıllar sonra şampiyonluğun favorisi olmuşken UEFA'dan gelen karar bence Trabzonspor tarihi için en ağır darbelerden birisi olur eğer geri dönüşü olmazsa. Çünkü şampiyonluğa olan iştah kadar gelecek sezonun kadrosunu şekellendirmek adına çok önemli bir maddi kayıp demektir."

Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı 

UEFA'dan bu sezon öncesinde yapılan açıklamada da UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), Trabzonspor'un 2019-2020 sezonunda Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı. 

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti. Trabzonspor'un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı kaydedilmişti.

CAS'a başvuracak

Trabzonspor, Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesi nedeniyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuruda bulunacağını açıkladı.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kayhan
1 yıl önce
senerin yedinden gelmisini adi serefsiz adam ..ama bu firsati vermicez onlara yinede sanpiyonlar ligine katilacagiz ..Ahmet baskan bu isi haletmistir.borcu ödemis külüp geliri olan külüp nasil men cezasi alir.adi serefsizler gectiler is basina.ama bu GS ibnesine kapisina kiliti biz vurduracaz bakalim ve görelim senerde masonlarida kurtaranayacak GS külübünü hodri beydan ...bizlerde ayaktayiz ful destek tam destek trabzonsporuma ...sanpiyonlar ligi bile bizden korkuyor helalm benim trabzonsporuma....
A
1 yıl önce
TRABZON SPOR'UN EZELİ VE EBEDİ DÜŞMANLARI OLAN ŞER ODAKLARI YURT İÇİNDE SÜREKLİ OLARAK YAPTIKLARI KALLEŞLİKLERLE BU ŞEREFLİ CAMİANIN ÖNÜNÜ KESEMEDİKLERİNİ GÖRÜNCE KALLEŞLER BİRLİK OLUP YURT DIŞINDAN (UEFA) KENDİLERİNİ TETİKÇİLER BULUP; KALLEŞLİKLERİNİ DEVAM ETTİRMEYE ÇALIŞTIKLARI ANLAŞILMIŞTIR. DİĞER TAKIMLARIN ALDANMIŞ ANCAK SAĞ DUYULU TARAFTARLARI İLE BİRLİKTE BU TÜRDEN HAİNLERE FIRSAT VERMEMELİYİZ.
Hüseyin
1 yıl önce
Apar topat böyle karar çıktığı na göre Trabzonsporu yenenerek ekarte edemiyecek olanbirileri Türkiye ligindede istediği gündemlerle dala vere ile şampiyon olup, harcamalarını bunun üzerinden yapan velobisi kuvvetli birisi bu kararı aldırtdı. Galatasaray takip edilsin
B
1 yıl önce
Onlar zati biliyordurlar ve takip ediyordurlar....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap