SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Ahmet Ağaoğlu'ndan CAS davası açıklaması!

Ahmet Ağaoğlu'ndan CAS davası açıklaması!

18 July 2020 Saturday - 15:26

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor'da CAS davasıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları...

- Yapılan spekülasyonlar davanın gerçeğini yansıtmıyor. Futbolun içinde olan herkesin konuşacağı her konuda araştırma yapması gerekiyor.

- Finansal fair-play düzensizliğine karşı bir süreçteyiz. Finansal fair-play sürecinde forma ve kombine gelirlerimiz arttı.

- UEFA'nın bize sunduğu talimatlara uymaya devam ediyoruz. Borçların yapılandırılması ve ödenmesine yönelik bir plan yaptık.

- Önceki yönetimlerin borçlarına da kefil oldum. Trabzonspor tarihinde ilk defa transfer yasağı aldı.

- Üstelik bunlar, toplumda algı yaratabilecek kişiler tarafından yapıldığı için açıklama yapmak lazım. Kaynağı açıklanamayan gelirler olduğu için UEFA bu cezayı vermiş. Bunu söyleyenlerin sayısı az değil.

- Söz konusu olan yasak, Trabzonspor'un UEFA ile imzalamış olduğu bir mutabakat neticesinde. Bu mutabakat 2016, 2017 ve 2018 yıllarını kapsıyor. 2016 yılında diyelim işte 20 milyon euro açık vermesi öngörülüyor, 25 milyon euro açık veriyor.

- 2017 yılında 10 milyon euro açık vermesi gerekirken, 20 milyon euro veriyor. 2018 yılında da 5 milyon euro açık vermesi gerekirken 55 milyon euro açık veriyor.

- Biz geldiğimiz zaman bu yasağı yedik. Bu mutabakat anlaşması. Çok daha gerilere gidiyor aslında. 2009, 2010, 2011'den gelen bilanço bozuklukları ve FFP kurallarına aykırı davranmaktan kaynaklanan ve üst üste binen bir süreç.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

John J. Dunbar
6 ay önce
Sayin Agaoglu, Bu laflar pek Umut vermiyor. Oysa CAS'daki durusmadan evel "Yasak kalkacak" diyordunuz. Simdi ise "Evelki Yönetim" diyorsunuz. Zaten Bütün Yönetimler "Evelki Yönetim" dedi. Bu Türkiye'de Moda. Madem öyle, niye geldiniz ?
ALİ
6 ay önce
SN BASKAN sız yaptıklarınızla basarılısınız.sezon basında kımse trabzon dan sampıyonluk beklemıyordu.bız onumuzdekı yıl oturmus kadro ıle bırkac takvıye ıle sampıyonluga oynarız.ancak ak partı ve ekıbı basak sehır şampıyon olsun dıye seferber oldu.aynı pozısyonda basaksehır ın penaltısı verıldı trabzon un verılmedı.buz gıbı gol ala degdı dıye verılmedı bunlar verılse ıdı mac 5-1 dı bundan oncekı maclar kı onlarıda gecen hafta yazmıstınız.bu takım hoca,ve baskan ne yapsın konusunca ceza....
ceyhun bartu
6 ay önce
Şampiyonluk biraz da sizin yüzünüzden kaçtı Başkan."Sahaya kabadayı gibi inmek" size yakıştı mı? Ne disiplin kaldı o gün , ne de inanç...Şampiyonluk o gün gitti...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap