SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Ahmet Ağaoğlu: ''Trabzonspor olarak bizim de ekstra 30 şampiyonluğumuz var''

Ahmet Ağaoğlu: ''Trabzonspor olarak bizim de ekstra 30 şampiyonluğumuz var''

04 Nisan 2021 Pazar - 10:54

Fenerbahçe’nin mahalli kümede elde edilen şampiyonlukları TFF’den talep etmesiyle ilgili konuşan Trabzonspor Başkanı, “Şampiyonluklar için esas alınacak tarih 1958 yılı ve sonrasıdır. Aksi savunuluyorsa ve böyle bir karar alınırsa Trabzonspor olarak bizim de ekstra 30 şampiyonluğumuz olmalı” dedi

Fenerbahçe  Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’na 1959 yılı öncesi elde ettiği mahalli şampiyonlukların kabul edilmesi için başvuruda bulundu. İstanbul ekibinin bu talebini değerlendiren bordo-mavili takımın başkanı Ahmet Ağaoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı. Ahmet Ağaoğlu, son gündeki şampiyonluk tartışmalarında gerçekçi olunması gerektiğini dile getirdi ve şöyle devam etti:

 "Şampiyonluklar için esas alınacak tarih 1958 yılı ve sonrasıdır. Aksi savunuluyorsa ve böyle bir karar alınırsa Trabzonspor olarak bizim de ekstra 30 şampiyonluğumuz olmalı. Neden derseniz? 1923 yılında İzmir, İstanbul ve Trabzon'da cemiyetler kuruldu. Bir fikstür dahilinde maçlar oynanacaktı. İzmir ve İstanbul cemiyetleri başlatamadı, başaramadı. Sadece Trabzon'da oynandı. Her sezon bir takımımız şampiyon oldu. 1967 yılında tümü birleşerek Trabzonspor'u kurdu. Dolayısıyla profesyonel liglerin başladığı 1958'den öncesi ile ilgili bir hak iddia etmeyi anlamlı bulmuyoruz."

Beğendim
12
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Eziklik
5 ay önce
Aslında sayın Başkan Ağaoğlu haklı! Geride kalmış olmanın verdiği eziklikle 62 yıl öncesinde oynanmış amatör mahalli maçlarda elde edilmiş başarılardan acaba birşey çıkarabilirmiyiz saçmalığı... Umarsız vaka yazık! Eziklik de böyle birleyen işte!!!
Selim Ünal KONYA
5 ay önce
Baskan kırtasiye işleriyle ugraşmayı cok seviyorsun.pekte meraklısın.bütün enerjimizi önümüzdeki sezona harcayalımda 37 yıllık içimizdeki yanan ataşi söndürelim.o işler dikkatimizi dagıtmaktan öteye gitmez gidemez
Doğru söz
5 ay önce
Türk milletinde mantık arama. Kaos sevici bir milletiz. Beklenen başarıyı yakalayamayan kaos yaratır. Kavga arar. FB de beklenilen başarıyı FETÖ sonrası bir türlü gösteremediğinden kaosa oynuyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap