SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Ağaoğlu: Sörloth 11-12 milyon euro para kazandırarak gidiyor

Ağaoğlu: Sörloth 11-12 milyon euro para kazandırarak gidiyor

18 September 2020 Friday - 17:04

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sörloth'un transferiyle ilgili de konuşan Ağaoğlu, "Alexander Sörloth 11-12 milyon euro gibi bir para kazandırarak gidiyor." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor kafilesinin Denizli'ye hareket etmeden önce Başkan Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Transferler devam ediyor. Eksiklerimizi çok iyi bildiğimiz ve çok büyük özveriyle çalıştığımız için en kısa zamanda taraftarın arzuladığı Trabzonspor'u sahaya yansıtacağız.
Daha ligin başı. Öyle hemen karamsarlığa kapılmak çok doğru bir bakış açısı değil. Tabiki nasıl başladığın çok önemli ama ondan daha önemli olan nasıl bitirdiğin. Bu mücadelenin içinde her zaman olacağımızı söylemiştik, aynı şekilde devam ediyoruz.

Bugün transferlerden bahsederken bu takımın limitinin 152 milyon TL olduğunu bilmek hepinizin görevi. 132 Milyon yüzde 15 fazlasıyla 152 milyon dediğiniz zaman 17 Milyon Euro'ya denk geliyor. Bunun içinde vergi, prim, bonservis aynı zamanda tüm futbolla alakalı giderler var. Menajer giderleri dahil olmak üzere.

SÖRLOTH SÖZLERİ

Ne Trabzonspor'un onayı olmadan, ne de Crystal Palace'nin onayı olmadan bu futbolcuyu başka kulübe transfer etme hakkı ve şansı yoktu. 15 gündür devam eden görüşmelerde Leipzing dahil 3 kulübün görüşmeleri ki olabilecekse de Türk futbol tarihinde eşi benzeri olmayan anlaşma çerçevesinde oyuncu Leipzing kulübüne transfer olacak. Bir de şu unutulmasın. Hafızamız taze. Geldiği zaman yapılan bütün eleştiriler oyuncunun ve bizim hafızamızda. Giderken farklı eleştirilerde bulunmak doğru bakış açısı değil. 375 bin Euro'ya mal olmuş kiralık, bir sene sonra 11 - 12 milyon Euro gibi bir gelir bırakarak, bir sonra ki transferinden de pay bırakarak giden bir oyuncudan bahsediyoruz. bunun Türk futbol tarihinde eşi benzeri bir uygulama var sa ki ben bilmiyorum.

Beğendim
10
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

SEREF
1 ay önce
Sorloth para kazandirarak gidiyor ... Gokdeniz,Fatih tekke , Yusuf, Burak, Selcuk. Hepsinin gidisi ayni degil tabi ama sonuçta hepsi para kazandirarak gitti .Biz taraftarlar için degisen bir sey olmadi bizim kaliteli futbolcular gitti yeniden takim kurmak mejburiyetinde kaldik gidenlerin yerler dolduruluncaya kadar milyonlar harcadik sonuçta karli mi çiktik? Sportif anlamda ne kazandik? CAVCAV'in G.Birligine dondùk.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap