SON DAKİKA

Haber > Spor > Süper Lig'de tarihi protesto! Gündemde ilk hafta maçlara çıkmama var

Süper Lig'de tarihi protesto! Gündemde ilk hafta maçlara çıkmama var

18 Haziran 2021 Cuma - 19:23

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni yabancı kuralı, Süper Lig ekiplerinden tepki çekmesine rağmen geri çekilmemesi kulüpleri harekete geçirdi. Kulüpler tarihi protesto hazırlığı içinde...

TFF'nin yeni sezonda 8+6 yabancı kuralını, Kulüpler Birliği'nin tüm tepkilerine rağmen uygulayacak olması Süper Lig ekiplerini harekete geçirdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un geçtiğimiz hafta yaptığı, "Gerekirse kulüpler ilk hafta maçına çıkmamalı" önerisi gündeme geldi.

Takımların alacağı son karar, yapılacak toplantı sonrasında netlik kazanacak.

TFF, Kulüpler Birliği'nin tüm itirazlarına rağmen yabancı oyuncu kararında geri adım atmadı. Bunun üzerine harekete geçen Süper Lig kulüpleri, TFF'ye tarihi bir protesto hazırlığı içinde.

TOPLANTI SONRASI SON KARAR VERİLECEK

Kulüpler, yeni sezonda 14 yabancıyı tescil ettirebilecek ancak bu isimlerden 8'i aynı anda sahada olabilecek. Bu sayı sonraki iki sezonda daha da azalacak. Karar sonrası büyük bir şaşkınlık yaşayan Kulüpler Birliği, TFF'yi protesto etmeye hazırlanıyor. Bazı üyeler yapılacak ilk toplantıda 'ilk hafta maçlara çıkmayalım' önerisini gündeme getirecek. Kulüplerin alacağı kararlar toplantı sonrası açıklanacak.

"TFF BİZİM PATRONUMUZ OLMADIĞINI ANLAMALI"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında TFF'nin aldığı kararlarla ilgili "TFF kimin çıkarları için çalıştığını anlamalı. Gerekirse kulüpler ilk hafta maçına çıkmamalı. İsteklerimizi göz ardı etmemeliler. Bizim patronumuz olmadığını, bizim çıkarlarımız için bu sektörü yönettiğini anlamalı" ifadelerini kullanmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap