SON DAKİKA

Haber > Şenol Güneş: Devlet yoksa para da yok

Şenol Güneş: Devlet yoksa para da yok

23 Temmuz 2019 Salı - 14:57

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Şenol Güneş kulüplerin yönetilme şeklini eleştirerek, "Devletten para alarak kulüp yönetilmez" dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın mensuplarıyla yemekte buluştu. Türk futbolunun sorunlarına değinen Güneş, kulüplerin son durumunu eleştirdi.

"DEVLET VERİYOR YÖNETİCİ HARCIYOR"

Devletten para alarak kulüplerin yönetilmemesi gerektiğini dile getiren Güneş şöyle konuştu: "Kanun Hükmünde Kararname çıktı, kaç kulüp uyguladı. Vergi çok önemli. Adam 1 milyon dolar vergiyi unutuyor. Yönetici 2 dakikada sözleşmeyi imzalıyor ama borcunu 2 senede ödemiyor.

Şimdi ‘Kulüpler küçülmeli’ deniyor. 2 sene önce neden küçülmedin. Parayı devlet veriyor, yönetici harcıyor. Devlet yoksa, para da yok. Devletten para alarak kulüp yönetilmez."

Yayıncı kuruluş beIN Spots'la yaşanan krize de değinen deneyimli teknik adam, "Umarım yayıncı kuruluşla yaşanan kriz çözülür, bu konu çok önemli. Kulüplerin ekonomik durumu ortada. Gelirler artıyor ama borçlar da artıyor. Bu durumun denetlenmesi gerekiyor." dedi.

 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Swiss31
1 ay önce
Lan göt sende isvicre de aldın diplomanı ve türkiye de başarılı oldun senin arkadaşınım ama ne aradın ne sordun parayı görünce bu arada ismim Halil belki sana birşey hatırladır..
?
1 ay önce
para hastaları olmasaydı klüpler bu duruma gelmezdi....anlayan anlar...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap