SON DAKİKA

Haber > Spor > Kritik gelişme! Yabancı sınırı 16'ya çıkarıldı

Kritik gelişme! Yabancı sınırı 16'ya çıkarıldı

13 January 2021 Wednesday - 18:00

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'de 14 olan yabancı sınırının, sezonun ikinci yarısında 16'ya çıkarıldığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği'nin yabancı sayısının 16'ya yükseltilmesi önerisini kabul etti.

Kulüpler, tazminat ödememek için 14 yabancı oyuncu limitinin 16''ya yükseltilmesini istemişti. TFF de yaşanan mali sıkıntıları göz önünde bulundurup öneriyi kabul etti. TFF Başkanı Nihat Özdemir, kulüplere destek olduklarını açıkladı.

Kulüpler geçen sezon yabancı oyuncu sınırının 10 artı 2 olmasını istemişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ts61
9 gün önce
Türk futbolunu her geçen gün daha kötüye sürüklüyorsunuz. Demirörenden kötüsü gelmez demiştim o bile bir amacı vardı şikeyi aklamak amacını yerine getirdi. Şimdikilerin ne yaptığını kendileri bile bilmiyor.
Doğru söz
9 gün önce
Şenol Güneş istifa etmeli. İstifa dilekçesine de Süper lig olmuş Tamamen Yabancılar ligi, yerli oynatan yok, federasyon da yabancı teşvik ediyor. Yerlisi kalmayan ligden ben nasıl milli takım çıkaracam? Maçlarda yerli kalmamış, antremanlardan mı seçip çıkaracam ve başarılı olacağız? Yoksa alt liglerden mi? demeli. Bu iş bitti. Sabote var. Milli sabotesi. Milli takım sabotesi.
Doğru söz
10 gün önce
Şenol Güneş isyan et! İstifa et! De ki Süper Lig olmuş tamamen yabancılar ligi. Ben kimi seçecem? Antrenanlardan mı adam toplayacam? Yoksa alt liglerden mi?
Doğru söz
10 gün önce
İşte AKP Milli ve Yerli poletikası!
Doğru söz
10 gün önce
Allah akıl versin. Kısa , riskli , hastalıklı sezonda Dünyada takım sayısını artıran tek federasyon. Gelen seneden itibaren yabancı sayısını düşüreceğiz derken tam da 12 ye 5 kala yabancı sayısını artıran tek federasyon. Allah milletimizi basiretsizlerden kurtarsın!
Doğru söz
10 gün önce
Para yok ama yabancı sayısı artırılıyor. Futbol camiamız da milleti yönetenler gibi. Başarısızlik kader değil kabiliyet meselesidir. Onun için Avrupada yokuz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap