SON DAKİKA

Haber > Spor > İtalya'nın şampiyonluk primi belli oldu!

İtalya'nın şampiyonluk primi belli oldu!

12 Temmuz 2021 Pazartesi - 15:32

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda zafere ulaşan İtalya'nın şampiyonluk primi ortaya çıktı. İngiltere'yi penaltılarda 3-2 yenerek kupaya uzanan Gök Mavililer şampiyonluk sebebiyle kazandıkları para ile birlikte, Avrupa Futbol Şampiyonası tarihinin en çok gelir elde eden ülkesi konumuna geldi.

İngiltere'yi penaltılarda 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olan İtalya'da zafer doyasıya kutlanırken, başarının mimarı olan futbolcuların alacağı prim de belli oldu.

Yenilgisiz bir şekilde Avrupa şampiyonu olan İtalya, şampiyonun alacağı maksimum gelir olan 28,25 milyon euroyu kasasına koydu. İtalya bu geliriyle birlikte Avrupa Futbol Şampiyonası tarihindeki gelir miktarını 99,25 milyon euroya çıkararak, Portekiz'i geride bırakıp en çok kazanan ülke konumuna geldi.

FUTBOLCU BAŞINA 250 BİN EURO

Turnuvada zaferi getiren futbolcular ise şampiyonluk nedeniyle futbolcu başına 250 bin euro prim almaya hak kazandı. Eğer İtalyan futbolcular finali kaybetseydi 200 bin euro, yarı finalde kaybetseydi 150 bin euro ve çeyrek finalde kaybetseydi 80 bin euro prim alabilecekti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap