SON DAKİKA

Haber > Spor > Harcama limitleri belli oluyor! TFF bugün açıklayacak...

Harcama limitleri belli oluyor! TFF bugün açıklayacak...

04 Ocak 2021 Pazartesi - 11:35

Ekonomik olarak zor günler geçiren Süper Lig ekipleri, transfer dönemlerinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen harcama limitlerini aşamıyor. 5 Ocak'ta başlayacak ara transfer dönemi öncesi TFF, bugün takımların harcama limitlerini açıklayacak.

Süper Lig ekipleri gözünü Türkiye Futbol Federasyonu'na çevirdi.

Federasyon, yarın başlayacak transfer dönemi öncesi bugün "Limitler, ikinci transfer ve tescil döneminin başlamasından önceki son iş günü saat 18:00'e kadar ilgili kulübe tebliğ edilir ve yeni limitler TFF resmi internet sitesinde ilan edilir" kuralı gereği, bütün takımların transfer limitlerini açıklayacak.

Takıma takviye yapmak isteyen kulüpler, TFF'den gelen açıklmaya göre hareket edecek ve harcama limitleri aşılamayacak.

Limit aşımı durumunda gelecek cezalar şöyle

Kulüplerin, geçen sezon %30 olan aşma limiti, bu sezon için %15'e düşürüldü

% 5'e kadar aşılması durumunda ihtar...

% 6 -% 10 arası aşılması durumunda kadro sınırlaması...

% 11 -% 15 arası aşılması durumunda transfer yasağı...

% 16 - % 20 arası aşılması durumunda 1 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

% 21 - % 25 aşılması durumunda 2 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

% 26 ve üstü aşılması durumunda 3 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır. (Sabah)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0
tff

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap