SON DAKİKA

Haber > Spor > Babel’den Türkiye’ye Euro 2024 desteği

Babel’den Türkiye’ye Euro 2024 desteği

27 Temmuz 2018 Cuma - 14:47

Beşiktaş’ın Hollandalı futbolcusu Ryan Babel, Türkiye’nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığına destek verdi.

Türkiye’nin Euro 2024 adaylığı için oluşturduğu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Beşiktaş’ın Hollandalı futbolcusu Ryan Babel, İstanbul’da yaşadığı için kendisini şanslı bir insan olarak nitelendirerek, Türkiye’nin EURO 2024’ü başarıyla düzenlemek için gerekli her türlü donanıma sahip olduğunu söyledi.

Ülkesi Hollanda’nın yanı sıra kariyeri boyunca İngiltere, İspanya ve Almanya’da sürekli olarak üst düzey rekabetin içinde yer alan Babel, Türkiye’nin yüksek futbol standartlarını övdü. Uluslararası futbol tecrübesinin ışığında yaptığı yorumda Türkiye’nin UEFA EURO 2024 için ideal bir ülke olduğunu ifade eden Hollandalı futbolcu, "Türkiye bu organizasyonu düzenleyebilecek seviyede iyi bir ülke” dedi. Hollandalı yıldız, “Harika stadyumlar, çok iyi bir atmosfer, tutkulu insanlar, futbol için çok elverişli bir ortam oluşturuyor” diye konuştu.

Euro 2024 için 9 aday kentinden biri olan İstanbul’a olan hayranlığını için ise Babel, “İstanbul, muhteşem bir şehir. Bence Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Bu şehirde yaşamak büyük bir şans” şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap