SON DAKİKA

Haber > Aykut Kocaman yine konuştu, yine Trabzonspor'u hed

Aykut Kocaman yine konuştu, yine Trabzonspor'u hed

14 Aralık 2018 Cuma - 18:00

Süper Lig'in 16. haftasında sahasında Kasımpaşa'yı konuk edecek olan Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman antrenman öncesi basın mensuplarının s

Süper Lig'in 15. haftasında Trabzonspor'un sahasında 3-0 gibi çok net bir skor ile mağlup ettiği Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman'ın acısı henüz dinmedi.

Maçın hem öncesinde hem sonrasında Trabzonspor'u hedef alan Kocaman, yine açıklamada bulunurak bordo mavililer hakkında konuştu.

Trabzonspor taraftarının 2010-11 sezonunda yaptıklarını hatırlatan "Aykut Kocaman şike yapsana" şeklinde tezahuratlara kızan Kocaman "Şahsi durumumu, bulunduğum ve bana çok güvenen camianın beklentilerinin önüne geçirmemek için aslında çok fazla cevap vermedim. O gün de son derece metanetle 'Kötü söz sahibine aittir' anlayışıyla bekledim ve halen aynıyım. Herkes aynaya bir baksa şöyle elini yüzünü temizlese belki her şey çok daha güzel olacak gibi duruyor. Hiç maç toplantılarında iki gün arka arkaya oyuncularıma hakemle ilgili konuşmadım ki bu maçta yaptım onu" dedi.

Trabzonspor'un maçın hakemi Mete Kalkavan ile ilgili haklı açıklamasına yine takılan Kocaman "Oyuncularıma aman dedim, Trabzonspor Kulübü yöneticilerinin ne yazık ki yaptığı açıklamalarla birlikte hakemin üzerine çok yük bindi, lütfen dikkatli olun lütfen hakeme yardımcı olun dedim. Üzerindeki baskıyı haksız dahi olsanız davranışlarınızla artırmayın dedim. Ancak maçta yaşadıklarımız çok mu iyiydi? Değil. Özelikle ilk yarıdaki hızlı ataklarımız doğruydu. Ancak oyunda topu tutma oyunu kontrol etme konusunda eksiklerimiz var. Ancak bunlar bizim eksiklerimiz. Ta ki süreç zorlama bir penaltıya gelinceye kadar." şeklinde konuştu.

Maç boyunca defans yaparak takımına çağ dışı futbol oynatıp puan almayı deneyen Kocaman "Zorlama penaltı diyorum; hakeminki, tekrar pozisyonu değenlerdir diye gelen uyarıyla oraya gidip uzun süre pozisyonu izledikten sonra kıvranma durumuydu. Acaba verdiğim karar doğru mu yanlış mı diye. Maçın seyrini, yönünü, maçın doğal akışının dışına çıkaran bir hakem hatasına doğru gitti karşılaşma. İnsan buna çok üzülüyor. Maç boyunca birtakım şeyleri talep eden insanların iş kendi çıkarları doğrultusunda olduğu zamanda bunu mutluluk tablosuna çevirmesi de futbol adına hem karamsarlığa hem de mutsuzluğa doğru itiyor. Futbol dünyasının geleneksel iki yüzlülüğümüzün devreye girdiği yerlerden biri oluyor." dedi.

Takımına oynattığı aciz futboldan bahsetmeyen Kocaman hakeme de yüklenerek sözlerini şöyle tamamladı;

"Bizim Kasımpaşa maçımıza Bülent Yıldırım atandı. Konyaspor'un ya da diğer takımların bu konuyla ilgili hemen bir şey yapması mı lazım? Yaratılan ortam bunu getiriyor. Trabzonspor Kulübü şöyle de bağlamıştı cümlesini; hakem hatalarının maçın önüne geçmesini istemiyoruz demişlerdi. Geçti. Maalesef geçti. Ama şu anda görünen o tarafta son derece bir mutluluk tablosu var. Diğer taraf gücü yoksa yok olsun maalesef. Böyle olunca da zaten işimize geldiği zaman yut, işimize geldiğimiz zaman ortalığı inlet hali sürüyor. Bu davranışlarımızda hepimiz biraz daha düzeltme yaparız diye umuyorum. Bir taraftan da halen umutla bir şey söyleyecekler mi diye bekliyorum. Çaresiz, umutsuz bir bekleyiş ama bekliyorum."

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap