SON DAKİKA

Haber > Spor > Ali Koç: FETÖ halen Türk futbolunun içinde

Ali Koç: FETÖ halen Türk futbolunun içinde

07 Mart 2021 Pazar - 15:00

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FETÖ'nün hala Türk futbolu içinde varlığını sürdürdüğünü iddia etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, NTV’de ’OAnınHikayesi’ programına konuk olurken, sarı-lacivertli camia hakkında açıklamalarda bulundu.

3 Temmuz süreciyle ilgili görüşlerini belirten Koç, şunları söyledi:

"FENERBAHÇE, KUMPASA ALKIŞ TUTANLARLA HESAPLAŞACAK"

“3 Temmuz’da Fenerbahçe’ye bugün FETÖ denen alçak örgütün saldırısı, kumpası olan bir dönem yaşadık. Başkanımız, yöneticilerimiz, bazı kulüp personeli ve onlara yakın bazı isimler haksız yere gözaltına alındı. Sahada futbolcular mücadele ediyor, bizler camia olarak sokakta, Metris’te, Silivri’de, Çağlayan’da, Anıtkabir’de mücadele ediyoruz. Milat budur. 3 Temmuz yaşanınca bu müthiş kadromuz tek tek ayrılmaya başladı. Bu imkanlar, ruh haliyle basında bize saldırılıyor. Bugün televizyonlara çıkıp, o günü unutan bu işin şakşakçılığını yapanlarla Fenerbahçe hesaplaşacaktır. Er ya da geç Fenerbahçe camiası hesaplaşacaktır. 12 Mayıs 2012 de FETÖ kumpasıdır."

"POLİS RESMEN SEYİRCİYİ SAHAYA İNDİRDİ"

"Olaylar maç öncesinden başlıyor. Bir gaz kokusu daha maç öncesinden var. Maç bitince, polisler Fenerbahçe taraftarını kışkırtmak için birden bire Galatasaray takımının etrafını çevirdi. Onlar da kutlama yapıyorlar. Kalkanlarla seyircilere gitmeye başladılar. Müthiş gaz sıkılıyor. Ben de sahaya indim. Polislere durun diyorum. Resmen seyirciyi sahaya indirdiler. Benim yanıma ne düştüğünü hatırlamıyorum. Galatasaray öyle söylemlerde bulunuyordu ki, iki camia arasında yıllarca onarılamayacak bir tahribat ürettiler."

"FETÖ HALA TÜRK FUTBOLUNUN İÇİNDE"

"FETÖ, Türk futbolunun hala içindedir. Yakın zamanda çok yeni şeyler çıkacak, göreceksiniz. Devlete çağrıdır, bu örgütü futboldan temizleyin. Geçmişte yaşanılanlar toplumsal kaos yaşattı. Kardeşi kardeşe kırdırdılar. Her zaman aramızda rekabet var ama insanları nefret noktasına getirdiler. Futbol, bu ülkedeki en ayrıştırıcı unsurlardan biri oldu. İnşallah tez zamanda, bu zihniyetin kilit noktalarıyla futbolun içinde yer aldığının kanıtları olacak. Bunda aktif rol alanlar var, bir de fırsatçılar var. Beni en çok rahatsız edenler, rüzgara göre hareket edenler."

"EROL HOCA'YI YERDEN YERE VURANLAR, TRABZONSPOR MAÇI SONRASI DEĞİŞTİ"

Fenerbahçe camiası ile ilgili konuşan Koç, “Fenerbahçe, enteresan bir camia. Bilhassa 3 Temmuz’dan sonra hakkı da var taraftarın. Çok sahiplendiler. Talepkar bir camia. Trabzonspor maçından sonra söylediğim gibi 2 günde yüceltilirsin, 2 günde yerden yere vurulabilirsin. Özellikle hoca ve futbolcuysan. Taraftarlarımız şunu bilmeli. Futbol, bu ülkede futbol değildir. Saha dışında çok şey oluyor. Zaten futbolu yakından takip edenler bunu biliyor. Biz bu dış faktörlerle boğuşuyoruz. Ben sosyal medyayı o kadar takmıyorum. Futbolcularımız, çalışanlarımız takıyor. Düne kadar Erol hocayı yerden yere vuruyorlardı, Trabzon maçından sonra ise ’O ne kadar büyük hocaymış’ dediler. Taraftarlarımızdan rica ediyorum, dış faktörlerle mücadele ederken bir de sizinle mücadele etmeyelim. Siz derken, samimi taraftarlarımızı demiyorum” ifadelerini kullandı.

"ADAY OLMAMIN NEDENİ, AZİZ YILDIRIM İLE ARAMDA YAŞANANLAR"

Fenerbahçe başkanlığına adaylık sürecine değinen Ali Koç, “3 Temmuz’un verdiği maddi manevi zarar devam ediyor, üzerine yönetimsel yanlışlar falan belli bir noktaya gelindi. Ben her zaman kulübün yanında durdum, dışarıdan da destek verdim. Zamanı gelince detaylı anlatacağım. Aziz başkan ile aramda yaşanan bazı şeylerden dolayı aday olmaya karar verdim. Seçimi de kazandık. Küçüklüğümden beri söylerim ama planlanmış bir şey değildi. Bugüne kadar geldik” diye konuştu.

"ADAY OLUR MUYUM BİLMEM"

Haziran ayında gerçekleşecek olan seçimde aday olup olmaması ile ilgili görüşlerini belirten Koç, “Bu seçim döneminde ne olacağını kendim açısından bilmiyorum. Ben olayım, olmayayım, Fenerbahçe’ye başkan adayı olacak isimler bir an evvel çıksın. Ne kadar çok aday, o kadar iyi. Benim seçim döneminde yaşadıklarımı kimse yaşamayacak” dedi.

Beğendim
1
Sevdim
3
Beğenmedim
5
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

K.Atamer
1 ay önce
Bunu diyen sizseniz doğrudur zira sizinde bir fetö ayağınız olduğu aşıkar.
Muhammet özen
1 ay önce
Sıkıştınızmı fetö he, fetöyü futbolun içine kendiniz soktunuz, sahip çıktınız şimdi sizi soktu öylemi, en büyük fetöcü senin teknik sorumluluğun içinde çok yakınında, siz değilmiydiniz fetöcü sözde üst düzey kişilerle halı sahada maç yapan, şark kurnazlığı he geçiniz, önce kapınızın önünü temizleyin, susun
Doğru söz
1 ay önce
Ali, niye FB taraftarı en çok Trabzonspor adından huylanır? Çünkü biz " ŞikeBahçe" diyoruz. Doğru olduğu için size koyuyor. EsatBahce desek umurunuzda olmaz. Ama ŞikeBahçe fena koyuyor. Çünkü 100% gerçek.
Doğru söz
1 ay önce
1- FETÖ karşınizda idi de onun için mi FETÖ'lü yıllar lâle devri yaşadınız? 2- Trabzon maçı taraftarı etkiler de seni etkilemiyor mu? Kaybettiğimiz taktirde Erol'u göndermeye hazırlanmıyor muzdun? 3- Şu an futbolun içinde bildigin somut FETÖ gerçeği varsa niye yetkililere açiklamıyor ve buradaki gibi kuru sıkı atıyorsun? Maalesef sen de hikâye çıktın...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap