SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Yılmaz Özdil: ''Yargıtay'yip, Danıştay'yip, Sayıştay'yip!''

Yılmaz Özdil: ''Yargıtay'yip, Danıştay'yip, Sayıştay'yip!''

21 Şubat 2020 Cuma - 10:53

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yargı kararları karşısında takındığı tutarsız tutumları eleştirirken kullandığı "Yargıtay'yip, Danıştay'yip, Sayıştay'yip" ifadeleriyle dikkat çekti.

Özdil yazısında Erdoğan'ın Osman Kavala hakkında alınan kararlara verdiği tepkilere de değinerek "Osman Kavala tutuklandı. “Hukuka saygı duymak lazım” dedi.

Osman Kavala beraat etti. “Bir manevrayla beraat ettirmeye kalktılar” dedi, beraat kararı veren üç hakim hakkında derhal soruşturma başlatıldı.

Osman Kavala yine tutuklandı. “Hukuka saygı duymak lazım” dedi. Yargıtay'yip Danıştay'yip Sayıştay'yip... Hukukun üstünlüğüne, ileri demokrasi sayesinde kavuştuk gari!" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in yazısının tamamı için...

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Türkiye′de salgını önlemek için alınan ek tedbirler yeterli mi?

Yorumlar


550

Erkan
1 ay önce
Az bile söylemis.! Düsünce Özgürlügü vardi ne oldu.? Sadece Tayyip‘e mi var özgürce agzina geleni söyleme? Mahkeme yerine konusuyor. Ne zaman hukuk diplomasi almis acaba?
Kara
1 ay önce
Yargıtay_özdil....danıştay_özdil...danıştay_özdil işinize geldimi...sizi iki yüzlüler..vur kir yak..devleti yık ondan sonra rib rib rib.. heeee

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap