SON DAKİKAHaber > Siyaset > Yavuz Ağıralioğlu: ''Erdoğan'ı bir aslan gibi görüyorum''

Yavuz Ağıralioğlu: ''Erdoğan'ı bir aslan gibi görüyorum''

20 Kasım 2023 Pazartesi - 10:45
Ağıralioğlu, yeni parti kurma hazırlığında! Yavuz Ağıralioğlu 'Cumhurbaşkanı aslan gibi, ben de aslan gibi karşısına çıkacağım'

27. Dönem eski İYİ Parti İstanbul Milletvekili Trabzonlu hemşehirlimiz Yavuz Ağıralioğlu yeni partisi için önemli açıklamalarda bulundu.

Elipshaber'in 'Türkiye nereye gidiyor' programını katılan Yavuz Ağıralioğlu yerel seçimler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında muhalefet blogunun durumunu analiz ederken, yeni parti kurma hazırlığında olduğunu ifade ederek şunları söyledi ;

“Sayın Cumhurbaşkanının siyasi maharetini anarken o rakibini kendisi seçiyor. Kabiliyeti ona bağlıdır. Ben siyasette bu kadar güçlü olabilmiş, kudret biriktirebilmiş, milletin de bu kadar teveccühünü almış bir insan karşısına rakip olarak yapmayı çok isterim. Benim siyaset pratiğim şöyledir; Siyaseti bekleyerek, kendisine düşecek payı bularak, rakiplerinin hastalanmasını ölmesini veyahut hata yapmasını bekleyerek bu tip zafiyetler kollayarak yapmayı sevmem. Ben Sayın Cumhurbaşkanını aslan gibi görüyorum. Aslan gibi görüyorsam karşısına da aslan gibi çıkmak isterim” ifadelerini kulandı.

LİYAKATLİ İSİMLERDEN BİR KADRO KURACAK

İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından merkez sağda yer alacak yeni bir parti kuracağını açıkladı. Ağıralioğlu, "liyakatsiz şöhretli isimler' yerine 'liyakatli şöhretsiz isimler'le yola çıkacaklarını belirtti.Ağıralioğlu, kuracağı partinin sağ ya da solda durmayacağını, Cumhur ya da Millet ittifaklarına yakın olmayacağını anlatarak, “Yeni bir merkez inşa edeceğiz. Siyaset merkezinin sağı solu yok. Eski siyasetin parsellenmiş alanının ve ideoloji devrinin bittiğine inanıyorum” dedi.

HABER: BURAK ÇİMŞİT

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap