SON DAKİKA

Haber > Siyaset > ''Yarın seçim olsa'' anketinden tüm hesapları değiştirecek sonuç

''Yarın seçim olsa'' anketinden tüm hesapları değiştirecek sonuç

01 Aralık 2021 Çarşamba - 14:37

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi, yaptığı son ankette seçmenlere kendilerini hangi ittifaka daha yakın hissettiklerini sordu. İşte çarpıcı anketin sonuçları...

Türkiye'de erken seçim tartışmaları sürerken, muhalefet son dönemde attığı adımlarla gündemi belirlemek konusunda iktidarın önüne geçmiş, birçok konuda iktidarın kendisini takip eder pozisyona düşmesini sağlamıştı. Millet İttifakı içerisindeki aday tartışması hâlâ belirsizliğini koruyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın aldığı son faiz kararının ardından Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında değer kaybetmesiyse yurttaşlara zor günler yaşatıyor. Akaryakıta, doğalgaza ve temel gıda malzemelerine gelen zamlar vatandaşın alım gücünün düşmesiyle birlikte ekonomide bir stagflasyona sebep oluyor.

"MİLLET İTTİFAKI 10 PUAN ÖNDE"

Halk TV'de yayınlanan Sözüm Var programına konuk olan MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, bu koşullar altında yapılan araştırmada ulaşılan çarpıcı sonuçları kamuoyuyla paylaştı.

 MAK'ın araştırmasına göre CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı, yurttaşların oyunun yüzde 48'ini alırken, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ysa yüzde 38 oy alarak Millet İttifakı'nın 10 puan gerisinde kaldı.

AK PARTİ'DE TARİHİ DÜŞÜŞ

MAK'ın araştırmasına göre AK Parti'nin oyu yüzde 31.4, ortağı MHP'nin oyu yüzde 8'de kalırken, Millet İttifakı'nın ortakları CHP'nin oyu yüzde 24.5, İYİ Parti'nin oyu yüzde 14.9 seviyesinde görülüyor.

Beğendim
3
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

çevreci
1 ay önce
Asıl anket sonucu sandık bu millet son andaki ataklara çok inanır
Salih Zeki ÇOLAK
1 ay önce
Bu Mak anket şirketi ne zaman Millet ittifakı Bir rezilliğe bulaşsa hemen yarın bir anket yapıyor. Gündemi değiştirmek için. Mesela İyi partinin alçak herifi Lütfi Kanıbozuk Şehit abisinin bacısına küfretti. Önce inkâr etti sonra özür diledi şimdi ortalıkta yok. Meral hanım porno izleyen yavşaklar dedi. Türk siyasi tarihinde böyle bir sokak ağzı ile argo konuşmak helede bir kadının konuştuğu olmamıştır. Bu rezillik ardından Anketlerde uçuyorlar. Anket KANDİL+ PENSILVANYA+HDP bölgelerinde yapıldıysa doğrudur.
aziz çiftçi
1 ay önce
şehitin kardeşine küfreden parti %15 ,asıl milliyetçi,leri temsil eden parti %8 . YESİNLER SİZİ.KİMİ ALDATIYORSUNUZ. SİPARİŞ ANKET. TABİKİ YERSE.AMACINIZ BELLİ.NE YAPARSANIZ YAPIN CUMHUR İTTİFAKI AÇIK ARA İLE ÇOK ÖNDE.SÖZDE MİLLET İTTİFAKI HEZİMETİ GÖRECEK.
LAZ ALİ
1 ay önce
Şehit! kardeşi mi, nasıl şehit kardeşi olduğunu biliyormusunuz? Çobanlık yaparken mayına basmak suretiyle vefat etmiş bir vatandaş. Ağabeyi de porna siteleri mudavimi provakatör bir vatandaş. Şehitlik mertebesi o kadar kolay elde edilebilen bir makam mı? Ayrıca küfürü eden parti değil. Bir parti görevlisi ve cezası parti tarafından kesilmiş.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap