SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ünlü anketçi seçim kulisini verdi: Erdoğan'ın rakibi belli oldu

Ünlü anketçi seçim kulisini verdi: Erdoğan'ın rakibi belli oldu

18 Mayıs 2022 Çarşamba - 17:29

Ünlü anket şirketi Optimar Araştırma sahibi Hilmi Daşdemir, Millet İttifakı'nın adayına ilişkin çarpıcı kulis bilgisini paylaştı. Daşdemir, "Net irade koyarsa aday olması çok yüksek" dedi.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir seçim süreciyle ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. 

Medyatava TV'ye konuşan Daşdemir, Millet İttifakı'nın adayının kim olacağına ilişkin kulis bilgisini paylaştı. Daşdemir,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin ön plana çıktığını belirtti.

Daşdemir'in iddiaları şu şekilde:

"Altılı masa çokça konuşuluyor. Anketlerde oy oranında Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'yla başa baş gittiğini görüyoruz. 

Cumhur İttifakı'nın adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu biliyoruz. Muhalefetin adayının kim olacağına dair soru işaretleri sürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıksa da İmamoğlu ve Yavaş'ın da yarıştan geri kalmadıklarını gözlemliyorum. 

Kulis bilgisi şöyle; ben adayın Kemal Bey olacağını öngörüyor ve düşünüyorum. CHP içinde çok eski tanıdığım isimler var. Ve onlardan aldığım bilgilere göre, diğer partiler ısrarcı olurlarsa Kemal bey ve yakın isimler, "herkes kendi adayını çıkarsın, ikinci turda en çok oy alanı destekleyelim" dediklerini duyuyorum. Bu takdirde kim ikinci tura kalır derseniz. CHP'nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa, ikinci tura kalacak en güçlü isim olacaktır. CHP'nin başındaki isim olduğu için bu daha muhtemel. CHP'nin yüzde 80'inde parti aidiyeti çok yüksek. Ekrem bey ve Mansur bey dışarıdan gelmiş isimler. Burada Kemal bey net irade koyduğunda aday olması çok yüksek."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Ofli
1 ay önce
He biz de uşağız senin lafınla iş yapacağız. :))) Mansur Yavaş gelecek dur daa durr
Vatan
1 ay önce
O zaman reisin başkanlığı hayırlı olsun kilictaroglunu aday göstereceklerde geçmiş olsun
Yuce
1 ay önce
Eğer kilictaroglu aday olacaksa iyi parti o masayı terk etmeli,bu adayla Türkiye yüz yıl geri gider

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap