SON DAKİKAHaber > Siyaset > Ümit Özdağ'dan İYİ Parti'ye: 'Oy farkımız yüzde 1'

Ümit Özdağ'dan İYİ Parti'ye: 'Oy farkımız yüzde 1'

04 Aralık 2023 Pazartesi - 14:54
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı yayında İYİ Parti ile aralarında yüzde 1 oy farkı olduğunu belirtti. Özdağ, ittifak konusunda üçüncü bir seçenek olması gerektiğini söyleyerek Meral Akşener'den randevu istediğini açıkladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteci Bahar Feyzan'ın sorularını yanıtladı. Feyzan'ın "Siz daha önce dediniz ki benim yayınımda, 'Machiavelli yaşasaydı ve Meral Hanım'ı tanısaydı kitabının adını 'Prens' değil 'Prenses' koyardı. Buna rağmen niye bir işbirliği teklifi yaptınız?" sorusuna Özdağ şu yanıtı verdi:
 
"Ben bu çağrıyı Meral Hanım'a yaptığım tweetimde daha önce yapmış olduğum eleştirileri tekrarladım. Bunların hiçbirisinden de geri adım atmadım. O eleştiriler baki. Ama orada bir şey söylüyorum. 'Gelin bunları erteleyelim, çözelim veya çözmeyelim. İki kutuplu siyaset var AKP ve CHP ekseninde. Bunu çıkartalım ve Atatürkçülerin Türk milliyetçileri rahatlıkla bir ittifaka oy verebilsinler.' Üçüncü bir seçenek olsun. Çünkü şu anda biz yüzde 6.5 görünüyoruz, İYİ Parti de 7.5 görünüyor. Bu vermiş olduğum rakamlarda hiçbir abartma yok. Yaptığımız anketlerde de böyle çıkıyor ama bizim dışımızdaki bütün anketlerde de böyle çıkıyor. Yani bugün İYİ Parti ile aramızdaki oy farkı 1'e inmiş durumda. Siyasette kavga edersin ama kişisel duygularınızla bütün bir siyaseti tanımlayıp millete yük olmazsınız. Onun için biz de Zafer Partisi olarak eleştirilerimiz baki olmakla birlikte, parantez içerisine alıp bir teklifte bulunduk. Randevu da istedim Meral Hanım'dan özel kalemi aracılığıyla. Geri dönüş olmadı. Cuma günü, tweet attım ve ertesi günü de istedim. Ama dönüş olmadı. Olur mu, bilmiyorum. Ama biz parti olarak görevimizi yaptık."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap