SON DAKİKAHaber > Siyaset > Ümit Özdağ ve Meral Akşener ittifakı mı geliyor? Randevu istedi

Ümit Özdağ ve Meral Akşener ittifakı mı geliyor? Randevu istedi

01 Aralık 2023 Cuma - 10:32
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den randevu talep ettiği iddia edildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ittifak çağrısı yapmıştı. Ankara kulislerini hareketlendiren çağrı sonrası Özdağ'ın randevu talep ettiği öne sürüldü. 

ÖZDAĞ İTTİFAK ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le görüşmesine tepki gösterdi ve Akşener’e “ittifak” çağrısında bulunarak “Sayın Özel sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek. Sayın Akşener, şimdi gelmiş olduğumuz noktada bir daha İYİ Parti’ye gönül vermiş samimi Türk milliyetçilerini, Atatürkçüleri, vatanseverleri HDP ile ittifak içerisine sürüklemeyin” dedi.

“Onları Cumhur İttifakı karşısında da çaresizliğe sürüklemeyin” diyen Özdağ şunları söyledi: “AKP ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi - İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım.”

‘ÖZDAĞ RANDEVU TALEBİNDE BULUNDU’


Konuyla ilgili konuşan Zafer Partili kurmaylar, “Şu anda yüzde 30-35 bandında Türk milliyetçisi bir seçmen var. Bu, Türk siyasetini de sıkıntılı süreçten kurtaracak bir ortam olur” şeklinde konuştular.

Özdağ’ın bu çağrısını “üçüncü yolu Türk milliyetçilerinin açmasına yönelik bir hamle” olarak değerlendiren kurmaylar, “Ülkeyi Türk olduğunu söylemekten rahatsız olan yöneticiler yönetti. Biz de şimdi Türk milliyetçileri yönetsin diyoruz. Biz ittifak konusunda samimiyiz. MHP’nin yöneticilerinin de ‘Türk milliyetçileri bu ülkeyi yönetmeli’ diye bir düşünceleri olursa, Türkiye’yi yönetecek kadro Türk milliyetçileri olur” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Kurmaylar, ittifak çağrısına yönelik Özdağ’ın Akşener’den randevu talebinde bulunduğunu da belirtti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap