SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ümit Özdağ: ''26 Ağustos'ta partimizi kuruyoruz''

Ümit Özdağ: ''26 Ağustos'ta partimizi kuruyoruz''

04 Temmuz 2021 Pazar - 12:31

Bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, “26 Ağustos'ta Anadolu'ya girişimizin 950'nci yılında ve Büyük Taarruz'un 99'uncu yılında partimizi resmen kuracağız. Hareketimizin adı ‘Ay Yıldız Hareketi' ama partimizin adını 26 Ağustos'ta kamuoyuyla ve değerli milletimizle büyük Türk milleti ile paylaşacağız” dedi.

İYİ Parti'den ayrıldıktan sonra bağımsız Adana milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte 'Ayyıldız Hareketi'ni başlatan bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, Eskişehir’deki kafede harekete destek verenlerle bir araya geldi.

Parti ismini 26 Ağustos’ta açıklayarak, partiyi resmen kuracaklarını duyuran Özdağ, “Biz 26 Ağustos'ta Anadolu'ya girişimizin 950'nci yılında ve Büyük Taarruz'un 99'uncu yılında partimizi resmen kuracağız. Hareketimizin adı ‘Ay Yıldız Hareketi' ama partimizin adını 26 Ağustos'ta kamuoyuyla ve değerli milletimizle büyük Türk milleti ile paylaşacağız. Aynı gün partimizin programını, kurucular kurulunu da Türk milletine takdim edeceğiz. 'Ay Yıldız Hareketi', Atatürk çizgisinde Türk milliyetçilerinin, yurtseverlerin, vatanseverlerin, İstiklal Harbi felsefesini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini benimseyen bütün vatanseverlerin partisidir. Bütün Türk milletini sevgiyle dostlukla kardeşlikle kucaklıyoruz. Tabi kucaklamadıklarımız da var, düşman olduklarımız da var, mücadele edeceklerimiz de var. Bu ülkeye ihanet edenlerle mücadele edeceğiz. Bu ülkeye tuzak kuranlarla mücadele edeceğiz. Emperyalizme ruhunu satanlarla mücadele edeceğiz. Onların oylarını da desteklerini de övgülerini de istemiyoruz” dedi.

Ümit Özdağ ve beraberindekiler, daha sonra kentte çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kayhan
1 ay önce
bir siz eksiktiniz.....reisin yerinde olsam parti kurmayi yasaklarim ve diyer partileri de kapatirim ......CHP haric kapatisin gitsin yazik devletin paralarina sanki kendi ceplerinden veriyorlarda kuruyor parti......
Vatan
1 ay önce
26 ağustosta yola çıkar seçim zamanı reis bı milletvekilliği verirse canımıza minnet sayar koşa koşa gidersiniz tıpkı BBP livdestici gibi
kura
1 ay önce
bir sen eksiktin, iyi partiden de ayrıldın ama kimse seni iplemedi!
Ahmet
1 ay önce
Senin gibi kompleks sahibi insandan bir halt olmaz
salih
1 ay önce
BENDE PARTİ KURUYORUM KURULUŞ TARİHİ 1 NİSAN HEYECANLANMAYIN ŞAKA ŞAKA
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
BEN SAYIN ÜMİT ÖZDAĞ'IN İYİ BİRİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM AMA OY POTANSİYELİ YOK ! PKK NIN ORTAĞI İP TEN OY ÇIKMAZ SANA ÖZDAĞ !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap