SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Uluslararası anket şirketi paylaştı! Cumhur İttifakı'nda dikkat çeken düşüş

Uluslararası anket şirketi paylaştı! Cumhur İttifakı'nda dikkat çeken düşüş

30 Temmuz 2021 Cuma - 09:14

Uluslararası yayımlanan tüm anketleri bünyesinde toplayarak takipçileri ile paylaşan Europe Elects, Türkiye'den  İstanbul Ekonomi Araştırma'nın yaptığı son anket sonuçlarını paylaştı.

Uluslararası yayımlanan tüm anketleri bünyesinde toplayarak takipçileri ile paylaşan Europe Elects, İstanbul Ekonomi Araştırma'nın 8-12 Temmuz tarihleri arasında yaptığı son anket sonuçlarını paylaştı. Ankette AKP ve MHP'deki düşüş dikkat çekti.

Günboyu'nun haberine göre, anket sonuçlarında AKP yüzde 35,5, MHP ise yüzde 7,5 oy alıyor. Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı ise yüzde 43 oldu.

Millet İttifakı'nın oy oranlarındaki yükselme gözlemlenirken, CHP yüzde 23,2, İYİ Parti ise yüzde 16,8 oy aldı. Millet İttifakı'nın toplam oy oranları ise 40 olarak açıklandı.

Yapılan araştıma sonucuna göre partilerin oy oranları şöyle:

AKP: %35,5
CHP: %23,2
İYİ Parti: %16,8
HDP: %11,4
MHP: %7,5
DEVA: %2,3
Gelecek Partisi: %1,0
SP: %0,9

anket-008.jpg

Beğendim
5
Sevdim
16
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Mapsinof
4 gün önce
Ahmet senden olsa olsa anca iyi bir türkücü olur ama ülkücü olmaz sen ülkücü kavraminin ne anlama geldigini bilsen bu yazdiklarindan utanirdin
Ahmet
3 gün önce
Kimse ayranım ekşi demez ve kimseyede kendimi ispatlamaya gerek duymuyorum. Benim Ana ve baba tarafım solcu olduğu halde ben ülkücü olarak yetiştim ve gerçek ülkücüler baş tacımdır. Ama laf olsun diye konuşanlar AKP nin stepnesidir.
bektas
5 gün önce
Kim d'Edi
misafir
5 gün önce
Ahmet bey diyorki ülkücüler iyi partiye geçmiş iyi partiye ülkücü geçmedi iyi partiyi fetö kurdurdu rahmetli kadir Mısıroğlu 2011 de şöyle demişti göreceksiniz fetö bir parti kuracak kendisi hiç görmeyecek KUKLALARINA kurduracak işte o parti ip ipe ülkücü geçmez ömer halis demire darbeci diyecek kadar alçalan ipte ülkücülerin ne işi var ipe fetöcüler geçti
Ahmet
2 gün önce
Belki Feto nun ilk kurduğu parti hangisidir. Acaba Muharrem İnce nin kurduğu parti olmasın. Ben dünde bugünde yarında Feto nun ve o gibi cemaatlere küfür ediyorum. Sen kendine bak
Aydın dursun
7 gün önce
Ahmet ; denen yorumcu ,sen MHP Li olamazsın ya sen bir Ermeni veya hdp lisin , senin dünya liderin dolarla veya Euro ile alınıp satılan millet ittifakı parti liderleriidir kesin ....
Ahmet
5 gün önce
Ben 61 yaşındayım ve hayatım MHP nin içinde geçti. Eşim 4 sene Bir ilin Kadın kolları başkanlığı yaptı. Ama görüldiki gerçek Ülkücüler İYİ Partiye geçmiş benim liderim AKP nin stepnesi olmuş. Ha bu arada bana Ermeni ve HDP benzetmesi yaptınız çok ayıp ettiniz. İki misli size iade ediyorum.Kabul buyurun lütfen.
fiber.
7 gün önce
Her gün düzenli algıya devam hocanın göle maya vurması gibi.
Kadir
9 gün önce
CHP ile HDP niye aynı renk. İttifak kastediliyorsa İYİ Parti niye kırmızı değil. Çakal oyunları devam ediyor.
Hüseyin
9 gün önce
Hiç durmadan hasetlikle fesatlık la ülkede kaos ortamı olsun isteklerinize itifakınızı yan yana getirsenizde üstüste getirsenizde Dünya lideri Reisin karşısında hiç bir şansınız yoktur. Yenilen pehlivan güreŞe doymaz demişler .Ha gayret Kılıçtaroğlu ,Akşener,Karamollaoğlu, Davutoğlu,Babacan Kışanak,Demirtaş, Sarıgül,ince daha nekadar varsanız hepsinin toplamı35 geçmiyecek
Ahmet
7 gün önce
Biri Dünya liderimi dedi
delibekiroglu61
9 gün önce
secime kadar algı oluşturmaya ve sallamaya devam edin......................... sazanlar atlasın .................. nasıl olsa ÜLKE hiç ama hiç düşünülmeden SİYASİ HIRSLA yapılan haberler.
Pusat
9 gün önce
Bu gidişlen dahada düsecek sen mülteci sorununa cözüm bulma artı indir gandiye devam.et. sonra benden oy bekle.
Ahmet
9 gün önce
MHP nasıl % 7,5 olur
Ahmet
9 gün önce
MHP nin alacağı oy % l dir. bunu eski bir MHP li olarak söylüyorum

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap