SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Türkiye’yi karıştırcak açıklama; ''Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Akşener’i de!''

Türkiye’yi karıştırcak açıklama; ''Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Akşener’i de!''

27 September 2020 Sunday - 17:13

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, muhalefetin ‘hukuksuzluklara’ itiraz etmemesi durumunda, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in tutuklanabileceğini söyledi.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, HDP’ye yönelik 2014’teki ‘Kobani olayları’ gerekçe gösterilerek 6 yıl sonra yapılan gözaltılara muhalefet liderlerinin ses çıkarması gerektiğini belirterek, aksi halde “önüne çıkan herkesi tutuklayabilecek olan bu iktidarın” Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i de tutuklayabileceğini söyledi.

Youtube kanalında HDP’ye yönelik operasyona değinen Özkiraz, yapılanın hukuksuzluk olduğunu ve muhalefetin buna itiraz etmesi gerektiğini ifade etti.

Özkiraz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidarın kimleri tutuklayacaklarını tek tek yazdığını söyleyerek, “O listede bugün tutuklu olan da gözaltında olan da, herkes vardı. Enis Berberoğlu da vardı. Şimdi yine söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Meral Akşener’i de tutuklayacaklar. Artık hukuku savunun. HDP’yi falan savunmuyorsunuz, hukuku savunun. Bitmiş bir davada, AYM’nin hak ihlali verdiği bir davada belediye başkanı sabahın köründe evi basılarak nasıl gözaltına alır? Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız” diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

rüzgar
29 gün önce
Dereyi bulundırark balık tutanlar bellidir. Kötülükler peşinden koşanları devletimiz ve milletimiz bilmiyor mu? Kötülükler peşinden koşanlar idam edilmelidir. Çünkü 40 yıldır kötülükler peşinden koşanlar belli..Mesele parti meselesi değildir.Vatan ve millet meselesidir.
gül
29 gün önce
Çok geç kalındı. O kadar geç ki, şimdi erken sayılabilir.
kayhan
yaklaşık bir ay önce
gec kalindi bile tutuklanmamalari bunlar hep usülsüzlük yapiyorlar belediyeleri nasil kazandilar saniyorsunuz ......tayipcim hemen harekete gecmeli yoksa kacacaklar digerleri gibi....saygilar
kral
yaklaşık bir ay önce
dohru turkiyede nin zarisi tutuklu zaden ne var bunda
K.Atamer
yaklaşık bir ay önce
Ama önce senden başlayacaklar,çünkü amacın provokatif bir ajanlık.Bizde o zaman alkış tutacağız bi sorumsuzluk ve ihanet kokan görevine cüüüşss diyecekleri için.
kaplan
yaklaşık bir ay önce
Bağlantılarını bilmeyen yok.Sadece devlet beklemede.Neyi bekliyor göreceğiz.Türkiyenin güçsüz ve savunmasız ve zor duruma düşmesi için adeta yarış içindeler.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap