SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Türkiye siyasi tarihinin en çılgın teklifi: ''Üçümüzü de yalan makinesine bağlasınlar''

Türkiye siyasi tarihinin en çılgın teklifi: ''Üçümüzü de yalan makinesine bağlasınlar''

25 September 2020 Friday - 21:20

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına tepki göstererek, kendisi, Erdoğan ve Bahçeli’nin yalan makinesine bağlanmasını önerdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisi için sarf ettiği, “Keşke bir yalan makinesine bağlanıp konuşmasını yapsaydı” ifadelerine yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beni, Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasınlar, kim yalan söylüyor, kim doğru söylüyor vatandaş da seyretsin” dedi. Kılıçdaroğlu, parlamenter sisteme geçişle ilgili öngördüğü yol haritası için, “Cumhurbaşkanı seçtiğimiz kişi sembolik olacak” dedi. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının sıcak siyasetin dışında kalmasını istediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim olasılığından, kahvedeki iskanbil destesine, Türk Tabipler Birliği’nden, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar çeşitli soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı programda Cumhurbaşkanlığı’nın sembolik olacağını, Başbakanlık makamının geri geleceğini de belirterek şunları söyledi:

“Bu benim düşüncem. Diğer ittifakı oluşturan partilerin liderleriyle bu konuyu konuşmadım ama seçim zamanında ittifakı oluşturan liderler bir araya gelip, bu konuda bir protokol imzalamak zorundalar. Biz neyi düşünüyoruz? Cumhurbaşkanı olarak seçtiğimiz kişi, bir süre sonra sembolik olacak. Güçlü olan yürütme organında kim olacak? Başbakan olacak. Bunlar alt alta yazılarak bir protokol oluşturacağız, ondan sonra hep beraber milletin önüne çıkacağız, diyeceğiz ki ‘Bize oy verin’.

 İTTİFAKA İHANET OLUR

(CHP’nin adayı Abdullah Gül mü olacak?) Sayın Abdullah Gül bizim siyaset dünyamızın önemli aktörlerinden birisidir, kabul etmek gerekir. Demokrasiye bağlılığını değişik ortamlarda vurgulamıştır. Özellikle AK Parti kanadı Abdullah Gül ismini bir türlü içine sindiremiyorlar ve sindiremeyebilirler yani. Niye korkuyorlar diye bu soruyu da sordum. Ortada bir aday yok, bir adaylık yok, bir talep yok, bir şey yok. Millet ittifakının aktörleri ile konuşmadan tek başıma oturup karar almam ittifaka ihanet olur.

KENTLERİ İÇİN ÇALIŞSINLAR

Belediye başkanlarımız, başkanlıklarını yapacaklar, başarılı olacaklar, sıcak siyasetin olabildiğince dışında kalacaklar ama bütün çabalarını, bütün emeklerini yönettikleri kente verecekler. Bunu istiyorum ben. Ekrem Bey de başarılı olacak, Mansur Bey de başarılı olacak. Şu aşamada bir cumhurbaşkanlığı tartışması doğru değil. Onlar ne kadar başarılı olursa ben o kadar gurur duyarım.”

ÜÇÜMÜZÜ DE YALAN MAKİNESİNE BAĞLASINLAR

CHP Genel Başkanı, son günlerin tartışma konularında şunları söyledi:

YENİ DESTE POLEMİĞİ

Bir milyonun üzerinde kahvehane var. Biliyorlar mı acaba orada çalışan insanların kahve kapandığı süre içerisinde evlerine ekmek götürüp götürmediklerini. Bana geldi dediler ki ‘Ya bizde kağıt da oynansın. En azından biz yeni deste kağıt açarız.’ Ben bunu dillendirdim. Vay efendim sen kağıt oynamasını da bilmiyorsun! Biraz da dalga geçmeye çalıştılar. Yine söylüyorum, bir milyonu aşkın kahvecinin sözcüsü olurum. Bundan da gurur duyarım.

BAHÇELİ’NİN TTB TEPKİSİ

Beni, Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasınlar, kim yalan söylüyor, kim doğru söylüyor vatandaş da seyretsin. Ben buna hazırım, kendileri de hazırsa. Yoğun bakımda yer bulmak için eğer milletvekilleri, hastanede çalışan hekimler torpil arayışına girmişlerse, ‘bu ülkede sorun var’ demektir.

Beğendim
1
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

pir
yaklaşık bir ay önce
Mesele 40 yıldır kötülüklere destek verenlerin idam edilmesidir.Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.
sel
yaklaşık bir ay önce
Mesele ben ,sen meselesi değildir.Mesele 40 yıldır kötülükler peşinden koşanların kayıtsız şartsız idam edilmesidir. Doğruyu herkes konuşuyor. Konuşulana değil,yapılanlara bakılır. 40 yıldır yapılmayan PKK ve terör örgütlerine destek verenler idam edilmelidir. Çünkü bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir0 kırk yıldır kötülüklere destek verenler belli......
Yusuf
1 ay önce
Kılıçtaroğlunun hayatı yalan bu millet kimin yalan kimin doğru söylediğini konuşurken anlar bu muhalefetin hiçmiş projesi olmazmı sırf hdp yi korurken söylediği yalanlar yalan makinesinin bozulmasına neden olur
sadettin
1 ay önce
gülmekten kendimi alamadım
Atam
1 ay önce
Kabul eserler mi hiç. Hayatları yalan
Doğru söz
1 ay önce
Evet. Yalan makinası gerçekten şart ve elzem. Çünkü siyasiler korkunç yalançı ve cemaat cahil. Anlamıyor. Makina çıkarsın yalanları. Yıllardır hayal ettiğim yöntem.
Kadir08
1 ay önce
Allahım sen insanlara akıl sağlığı ver nelerle uğraşıyoruz

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap