SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Türkiye’nin değişmeyen tek sorunu. Son anket açıklandı diğer her şeye fark attı

Türkiye’nin değişmeyen tek sorunu. Son anket açıklandı diğer her şeye fark attı

10 Mart 2021 Çarşamba - 14:36

MetroPOLL Araştırma’nın her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye’nin Nabzı” anketinin Şubat ayı sonuçları dikkat çekti. Anket sonuçlarına göre, Türkiye'de halk, "ülkenin en acil sorunu" olarak geçim sıkıntısı ve işsizliği görüyor.

MetroPOLL Araştırma, her ay düzenli olarak yaptığı "Türkiye'nin Nabzı" anketinin Şubat ayı sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara, "Sizce hangisi ülkenin en acil sorunudur?" sorusu yöneltildi.

Katılımcıların yüzde 58'i, ülkenin en önemli sorunu olarak geçim sıkıntısı ve işsizliği gördüğünü söylerken, ikinci sırada "pandemi mücadele" yer aldı. "Terör ve güvenlik" sorunu yüzde 10,4 ile ikinci sırada, eğitim yüzde 9,2 ile dördüncü sırada, yeni anayasa yapımı ise yüzde 3 ile son sırada yer aldı.

Anketi değerlendiren Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, "Metropoll’ün Şubat 2021 araştırmasına göre halkın acil sorunları arasında yeni anayasa pek yer alıyor sayılmaz" ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ: Türkiye’nin değişmeyen tek sorunu. Son anket açıklandı diğer her şeye fark attı

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 ay önce
yalan ...............................................................
Doğru söz
1 ay önce
Demek ki 3% tam namına ezberci zırcahiller. Bugüne kadar Anayasa Değişimi ilk sirada sorun değildi de RTE ve Bahceli gündem değiştirnek için ortaya atınca mı 1 numaralı sorun oldu a zırcahiller?
Doğru söz
1 ay önce
Cehaletin bu kadarına da pes doğrusu! 58 % en önemli sorun geçim sıkıntısı ve işsizliği 1. sorun görüyor. 10. 4 de pandemi mücadelesini. Ve bunlardan 1. Derecede sorumlu olan iktidara oy veriyor, destek veriyor. Eeeee bu cehalet için söz bulamıyorum. ZİRCAHİLLİK TAM DA BU!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap