SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Temel Karamollaoğlu: Eve ekmek götüremeyen vatandaşına bankanın adresini gösteren devlet olmaz

Temel Karamollaoğlu: Eve ekmek götüremeyen vatandaşına bankanın adresini gösteren devlet olmaz

19 Nisan 2020 Pazar - 16:21

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, korona virüs salgın sürecini değerlendirdi. İktidarın salgın sürecinde her yönüyle sınıfta kaldığını belirten Karamollaoğlu, ‘Millet, devletinden yardım beklerken, bir iktidar çıkıp da milletten nasıl yardım ister?’ diye sordu.

Korona virüs salgınına ilişkin gelişmeleri tedbirler kapsamında evinden yakından takip eden ve parti çalışmalarını kurmaylarıyla birlikte video konferansla gerçekleştiren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, salgın sürecini ve AKP hükümetinin bu süreçteki adımlarını değerlendirdi.

Yeni infaz yasasını da değerlendiren Karamollaoğlu, yeni düzenlemenin Anayasa Mahkemesi tarafından reddedileceği görüşünde. SP lideri, salgında iktidarın ‘ekonomik tedbirlerine’ ilişkin de, dünya genelinde ülkelerin ekonomik büyüklüklerinin ortalama yüzde 10 civarlarındaki destek paketlerine göre yüzde 2 civarında kalan paketin yetersiz olduğu kanaatinde. Karamollaoğlu, ‘İnsanların elinde avucunda bir şey kalmadı’ vurgusu yaptı.

“İktidar bu süreçte sınıfta kaldı” diyen Karamollaoğlu'nun, Sözcü’den Müslim Evci’ye yaptığı gündeme dair açıklamaları şöyle:

‘DÜNYA ÜLKELERİNİN EKONOMİ PAKETLERİNİN YANINDA BİZİMKİSİ YETERSİZ’

“Yanlış yönetim anlayışı sebebiyle zaten krizde olan ekonomimiz, bu salgınla birlikte maalesef en zor dönemlerden birini yaşamaktadır. Sadece ülkemiz değil, dünyadaki bütün ülkeler ve yönetimler, bu salgın sebebiyle büyük bir imtihan vermektedirler”

“Dünya genelinde ülkelerin ekonomik büyüklüklerinin ortalama yüzde 10 civarlarındaki destek paketlerine göre yüzde 2 civarında kalan paketin yetersiz olduğu kanaatindeyiz. İnsanların elinde avucunda bir şey kalmadı”

“Açıklanan ekonomik tedbirler gösteriyor ki; iktidar, insanımızın derdine, sıkıntısına çok ama çok uzak durmaktadır. ‘Evde kal' dediğiniz bu insanlar, kiralarını, faturalarını, borçlarını nasıl ödeyecek, ailelerinin masraflarını nasıl karşılayacak adeta iktidarın gündeminde değil…”

“VATANDAŞINA BANKANIN ADRESİNİ GÖSTEREN DEVLET OLMAZ”

“İnsanlarımız yine bankalara mahkûm ediliyor. Yazıktır, günahtır! Evine ekmek götüremeyen vatandaşına bankanın adresini gösteren devlet olmaz. Özetle, iktidar bu sürecin ekonomik ve sosyal boyutunu yönetmede her yönüyle sınıfta kalmıştır.

“MİLLET YARDIM BEKLİYOR, İKTİDAR ÇIKIP MİLLETTEN YARDIM İSTİYOR”

“Böyle bir süreçte millet, devletinden yardım beklerken, bir iktidar çıkıp da milletten nasıl yardım ister? Bu millet, bugüne kadar üzerine düşen ne varsa yerine getirdi. Umarız iktidar da artık iktidar olmanın gereğini yerine getirir. Yaşadığımız bu süreçte anlaşıldı ki iktidar yaşadıklarımızdan hiç ders çıkarmıyor.”

KARAMOLLAOĞLU’NDAN ‘SİZ NE YAPARDINIZ?’ SORUSUNA YANIT

Temel Karamollaoğlu, “Siz olsanız coronayla mücadele ne yapardınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bir an evvel tüm israf kalemlerini durdururduk. Her vatandaşa, ayrım yapmaksızın, 1000 TL nakdi destek verirdik. Merkezi yönetim ile belediyelerin çatışmasını değil, eş güdüm halinde çalışmasını temin ederdik”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap