SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Temel Karamollaoğlu: Ben İslamcı değilim

Temel Karamollaoğlu: Ben İslamcı değilim

18 Haziran 2021 Cuma - 11:36

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, katıldığı programda kendisinin Müslüman olduğunu ama İslamcı olarak anılmamak istediğini belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'nin konuğu oldu.

Suat Toktaş'ın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu. 

Programda kendisine İslamcı denilmesinden rahatsız olduğunu belirten Karamollaoğlu, kendisi hakkında şu ifadeleri kullandı;

"BANA GÖRE İSLAMCI..."

"Ben İslamcı değilim, Müslümanım. İslamcılığı tarif ederek söyledim. İslamcıyı kendi menfaati gereği olarak; İslam'ı kullanarak, kendi pozisyonunu yükseltmeye çalışan insan olarak görürüm ben.

"BEN ÖYLE DEĞİLİM"

Ben öyle değilim. Ben Müslümanım. İslam'ın, Müslümanlığın benim üzerime yüklediği tüm yükümlülükleri, sorumlulukları yerine getirmeye çalışırım. Bu beni alakadar eder."

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

fiber.
1 ay önce
Bu muhalefet partilerinin liderlerinde bişeyler var.Düşünüyorum düşünüyorum.Ne yapmak istediklerini bir türlü anlamıyorum.Hepside bu ülkeyi kurtarmak için çalıştıklarını söylüyorlar.Ama nasıl.?
Erkan
1 ay önce
Demiyoruz zaten..İslam nere sen nere..
salih
1 ay önce
zaten demiyoruz dede
Aydın dursun
1 ay önce
Diyen varmıydı acaba İngiliz uşağı ,yaşasın cehennem ......

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap