SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Tansu Çiller'e koltuğu bırakmamıştı! O isme, AKP ve MHP'den tehdit

Tansu Çiller'e koltuğu bırakmamıştı! O isme, AKP ve MHP'den tehdit

23 Mayıs 2022 Pazartesi - 09:50

Eski Başbakan Tansu Çiller’in, “Partiyi devret” önerisini reddeden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, AKP ve MHP'den tehdit geldiğini söyledi.

Eski Başbakan Tansu Çiller’in, “Partiyi devret” önerisini reddeden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, AKP ve MHP'den tehdit telefonu geldiğini öne sürdü. 

"BİZ CİDDİ, NET İNSANLARIZ"

Tansu Çiller’in teklifini reddetmesinin ardından yaşananları da şöyle anlattı:

“Biz ciddi, net insanlarız. Bize saçma sapan teklifler yapılırsa nezaketen çay içeriz, masadan kalkarken de nezaket ölçüsü içerisinde diplomatik cevabımızı veririz. Bir daha bizden bunu talep edemezler. Siz yeni bir iş yeri kurmuşsunuz, pırıl pırıl bir market ve çalışıyor. ‘Gel sen kurduğun fiyata bize bunu devret’ diye biri gelip soruyor. Etik değildir. Tansu Hanımefendi bizim başbakanlığımızı yapmış bir dostumuz. Bu teklif hoş bir teklif değil. Siz, ‘Canım sıkıldı bırakıyorum siyaseti, iç geçiriyorum şimdi de canım çekti siyaset yapayım’ diyemezsiniz. Siyaset böyle bir şey değil. Emek verenlerin hakkını bir kalemde silip atamazsınız.”

"BİZ KİMSEDEN KORKMAYIZ"

Vecdet Öz, “Tansu Çiller’in teklifini reddetmenizin ardından size “Adalet Partisi Genel Başkanlığı'nı bırak” diye örtük bir tehdit telefonu geldi mi?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“AKP kanadından sürekli geliyor. ‘Bu işlerle uğraşmayın, bırakın’ diye tehditler geliyor. Sanal ortamda yazıyorlar, telefonumuza mesaj atıyorlar. Bunlardan bir çekincemiz, korkumuz yok. Biz kimseden korkmayız. MHP’den de AK Parti’den de bu tarz, genel başkanlığı bırakmam için tehditler geliyor.”

"GELSİNLER YAPSINLAR NE YAPACAKLARSA"

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre,Tehditlerin ardından hukuki bir adım atıp atmayacakları sorulan Öz, “Asla öyle bir şey yapmayız. Biz korkmayız. Gelsinler yapsınlar ne yapacaklarsa. Biz Atatürkçü cumhuriyetçi, vatansever insanlarız. Korkarak siyaset yapılmaz” diye konuştu.

Öte yandan Öz, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ittifak çerçevesinde görüşme gerçekleştirdiklerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısındaki adaya cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek verebileceklerini söyledi.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

BOŞ İŞ
1 ay önce
ÇİLLERİ İYİ TANIRIZ MEMURA 1TL ZAM VERMİŞTİ. BOŞ İŞ ONUNUKİ.
Emice
1 ay önce
MHP(ülkücü )tehdit etmez.Dogru yola iletir.
delibekiroglu61
1 ay önce
ulan sanırsın ki bulunduğun partinin Türkiye genelinde % 10 oy oranı var.
Serkan
1 ay önce
Tehtit mi.? İleri demokrasi ile yönetiliyoruz ya ondandır…. :)
YAZIK
1 ay önce
hiç ŞAŞIRMADIK EN İYİ YAPTIKLARI ŞEYLERDEN BİRİSİ DEVLET GÜCÜNÜ VATANDAŞA KULLANILMAZ DA NEYSE FAŞİZAN BİR TUTUM.
Haci
1 ay önce
20 yıldır korkudan hep böyle tehditler savruldu bu ülkede..ancak korkunun da ecele bir faydası olmamış, bugüne kadar..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap