SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Tansu Çiller kulisleri sarstı: "Ekonomide dümenin arkasındayım!"

Tansu Çiller kulisleri sarstı: "Ekonomide dümenin arkasındayım!"

03 Haziran 2022 Cuma - 09:34

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında yeniden aktif siyasete dönmeyi düşünen Tansu Çiller ile ilgili gündemi sarsacak iddialarda bulundu.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında eski Başbakan Tansu Çiller'in yakın çevresi ile yaptığını iddia ettiği sohbetleri paylaştı. "Teyitli bilgi" diyen Takan, Çiller'in Ankara'da ekonomi kurmayları ile yapılan toplantılara katıldığını söylediğini aktardı. 

"NEBATİ SIK SIK BENİ ZİYARET EDİYOR"

Ahmet Takan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

"BENİM HALKIMA VERECEKLERİM VAR"

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra  takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!.."

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali Bey
2 ay önce
Oysa, ekonominin kitabını yazan ekonomistlerin işbaşında olduklarını işitiyorduk
Adem önci
2 ay önce
Dümeni yok ki
?
2 ay önce
5 nisan kararları unutulmadı......hala ekonomiden bahsediyosun......tıpkı adamın birisi gibi :)))))
Sabri üçüncü
2 ay önce
Evet var doğru diyorsun. Ben senin hükumetin zamanında Trabzondan ,Orduya gidip sağlık memurluğu sınavına ,girmiştim her ne kadar yedekten 12. Sırada kazansamda ilk 20 içerisinden sadece beni almadın diğerlerini aldınız işe.Ama 12.sırada olan ben yok. Evet vereceğin var.ver o zaman
İŞİNE BAK
2 ay önce
zaten ülke batağa gitmiş birde yerin dibine sokmayın SİZLERDEN BİR ŞEY OLMAZ ÜLKE BATAR AKP-MHP BATİRDİ ÜLKEYİ EKONOMİK ANLAMDA.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap