SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Sürpriz iddia! Kabine revizyonu geliyor; Soylu ve Binali Yıldırım...

Sürpriz iddia! Kabine revizyonu geliyor; Soylu ve Binali Yıldırım...

27 Mayıs 2020 Çarşamba - 16:58

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs salgını sonrası yapacağı yurt gezisinden önce kabine revizyonu yapacağını belirterek Binali Yıldırım ile Süleyman Soylu ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz,

Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını söylerken, Berat Albayrak'ın ise Dışişleri Bakanı olacağını öne sürdü. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın yerine ise Adnan Bali'nin isminin konuşulduğunu belirten Özkiraz, "İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor" dedi.

Özkiraz'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Arkadaşlar AK Parti Genel başkanı Erdoğan bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor.

"Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım'a Diğerleri Soylu'ya bağlanıyor.

"Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan'a bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım. Canlı yayına gelebilirsiniz."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

Salih Zeki ÇOLAK
1 ay önce
Arkadaşlar BURSA/ Nilüfer de Diyanet işleri başkanlığı bünyesinde çalışan bir Trabzon/ Tonyalı olarak sürekli Trabzon basınını takip ediyorum. Hakikaten bu Karatenizin ve Türkiyenin Sigortası gibi güzide bir şehr-i olan Trabzona bu Karadeniz gazetesini yakıştıramıyorum. Vallahi bir gazete bu kadar pespaye olamaz olmamalı. Muhalif olabilirsiniz, eleştiri haktır. Ama vatan hainleriyle beraber aynı dili konuşmamalı aynı söylemde olmamalısınız. Bu OZKIRAZ denen alcak eğer Tayyip ERDOĞAN baskan seçilirse dükkanı kapatır ANKET işini bırakırım dedi.
Resul isbilen
1 ay önce
Karadeniz gazetesi chpkk ve feto lartisi ip e nasıl yalakalık yapacani şaşırmış durumda siz gazeteci değil Trabzon dusmanisiniz
laz ali
1 ay önce
harbiden merak ediyorum Maaşlı Trolmüsün sen kardeşim. İşe gitmeden belediyeden maaş alan bankamatik işçisi misin?
Hasan Öztürk
1 ay önce
Sayın Resul bey biz Karadeniz Gazetesini 40 yıldır okuyoruz. Ne olduğunu çok iyi biliyoruz ama sizin ne olduğunuz belli değil. Muhtemelen Trolsünüz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap