SON DAKİKAHaber > Siyaset > Şükrü Kuleyin Divan Başkanı Oluyor

Şükrü Kuleyin Divan Başkanı Oluyor

19 Nisan 2024 Cuma - 12:34
İYİ Parti Olağanüstü Kongresi’nde kimler aday? Kongre kulislerinde neler konuşuluyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, genel başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıklarken olağanüstü kurultayda yarışacak isimler belli olmaya başladı. Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu ve Mehmet Tolga Akalın resmen aday olduğunu duyurdu. Uğur Poyraz aday olmayacağını ancak delegeler aday gösterirse bu yarışa girebileceğini söyledi.

İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı Şükrü Kuleyin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kongre hakkında önemli açıklamalarda bulundu ;

Dostlar; Genel Başkanımızın çağrısı ile partimiz olağanüstü kongreye gidiyor. Kurucusu olmaktan onur duyduğum partimin kurultayında büyük ihtimal divan başkanı olacağım. Koray Aydın abim. Musavvat Dervişoğlu dostum. Tolga Akalın ise kardeşimdir. Delege arkadaşlardan vicdanlarının sesini dinleyerek partimizi bir adım daha ileri hangisi getirecekse ona oy vermelerini rica ediyorum. Ben Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ile yol yürüdüm. Bu güne kadar şahsıma güven duyarak verdiği görevler için teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum. “Hür ve Müstakil” adı verilen bana göre ise 3.yolumuzun savunucularının başında geliyorum. Günlerdir izliyorum herkes suçlu arıyor. Doğrudur; Merhum Demirelin dediği gibi “Mağlubiyet Yetimdir” Ama; Ben her türlü yanlışlarımıza, hatalı tercihlerimize ve iki yumruğun arasına sıkışmamıza rağmen alınan %4.60 oyu başarısızlık kabul etmiyorum. Özellikle Ankara,İstanbul ve Iğdır’da aday çıkarmasa idik bu sonuçlar çok daha farklı olabilirdi. Başaramadık. Burda suçlu aramak yerine sorumluk almaktır önemli olan. Sayın Genel Başkanımız bu sorumluluğu almıştır. Bize düşen görevde o sorumluluğu paylaşmaktır. Öncelikle; Bizlerde divan üyeleri olarak partimizi sağ salim kurultaya götürmekle mükellefiz. Öyle sosyal medyadan kimse bize akıl vermesin. Kimsede partimize elbise dikmesin. Bende şahsım olarak nasipse son görevimi yapacağım. Bundan sonra ise partimin sade bir üyesi olarak kalmak istiyorum. Aday adayı arkadaşlarımdan beni Gik listelerine yazmamalarını rica ediyorum. Ben kurultayların çözüm üretme yeri ayrıca hesaplaşma değil helalleşme yeri olduğuna inananlardanım.. Biz; Bu yola çıkarken sırtımızda ki heybenin iki gözünün birinde “asalet” diğerinde “ikrar”vardı.. Bu dönem dinlemek ve yeni bir kitap daha yazmak istiyorum. Tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Görevimiz boyunca bize hakkı geçen partimin tüm mensuplarından helallik istiyorum. Ben ise tüm partililerimize şayet bir hakkım geçmişse helal olsun diyor, bu arada birilerinin kalbini kırdıysam da özür diliyorum. Kalın sağlıcakla..

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap