SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son seçim anketinden çarpıcı sonuç: Sadece 2 parti barajı geçebildi

Son seçim anketinden çarpıcı sonuç: Sadece 2 parti barajı geçebildi

08 Nisan 2020 Çarşamba - 09:27

Metropoll araştırma şirketi, ''Bu Pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?'' sorusuna cevap aradığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, sadece iki parti barajı geçebiliyor.

Stratejik ve sosyal araştırmalar yapan araştırma kuruluşu MetroPOLL, "Türkiye'nin Nabzı Mart 2020" başlıklı anket sonuçları yayınlandı.

SADECE 2 PARTİ BARAJI GEÇTİ

MetroPOLL, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu üzerinden seçmenlerin görüşü üzerine dikkat çekici bir araştırma yaptı. Mart 2020'da düzenlenen anketin sonuçlarına göre iktidardaki AK Parti yüzde 33,7 ile birinci sırada. AK Parti'yi yüzde 17,7'lik oy oranı ile CHP takip ediyor. Ankete göre HDP 7,5; MHP, 7,1; İyi Parti 6,4 oranında oy alıyor. Ali Babacan Genel Başkanı olduğu Deva Partisi yüzde 1,1 oy alırken, Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkan olduğu Gelecek Partisi ise 0,9 oranında oy alıyor.

KARARSIZLAR VE PROTESTO EDENLER 16,7 OLARAK ÖLÇÜLDÜ

Ankette kararsızların ve protesto edenlerin toplamı ise yüzde 16,7'lik kesimden oluşuyor. Ankete katılanların yüzde 6,7'sinin ise sorulan soruya cevap vermediği görülüyor.

Öte yandan, Şubat ayında yapılan ankete göre muhalefet partilerindeki oy oranlarında düşüş gözleniyor. Bu düşüşün en olası sebebini şirket, "muhalefet seçmenlerinin değişik kaygılarla telefon ile yapılan ankette daha çok çekimser kalması" olarak açıklıyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Mehmet fransali
1 ay önce
Erdem ve kazım siz kendinize bakın siz yolcu olmayıncda siz furizden daha betersiniz allah size fikir versin
Erdem
1 ay önce
Türkiyede şuan için muhalefet partileri önde.Akp hep bastığı dalı kestiği için önü karanlık.Türkiyenin ve Halkın temel sorunlarına çare olamadı.Olmayada niyeti yok Halkın nazarında gözden düşen bir parti konumunda.Son olarak ta salgında Milletin ne kadar çaresiz ve sahipsiz kaldığını gördük Millet kendisine sahip çıkanı,benimseyeni seçer.Akp sınıfta kalmıştır bütünlemesi dahi olmaz.
Kazım
1 ay önce
Tamamen algı AKP yüzde 20 yi geçsin öpsün başına koysun. Doğrusu muhalefetin yekun oyu yüzde 60 ile 65 arası. Abbas yolcu

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap