SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son seçim anketinde büyük sürpriz! Oy oranıyla dikkat çekti

Son seçim anketinde büyük sürpriz! Oy oranıyla dikkat çekti

14 Mayıs 2022 Cumartesi - 10:56

Areda Survey tarafından yapılan "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" anketine Türkiye'deki sığınmacılara yönelik çıkışlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ümit Özdağ'ın Genel Başkanlığı'nı yaptığı Zafer Partisi sürprizi yaşandı.

Siyasi partilerin seçim maratonu sürerken, bir yandan da araştırma şirketlerinin anket çalışmalarının sonuçları gelmeye devam ediyor. Ekonomik gelişmeler ve mülteci konusundaki tartışmalar sonrası partilerin oy oranları merak edilirken, Areda Survey, yeni anket sonuçlarını duyurdu.

Yapılan ankette katılımcılara, 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' diye soruldu. İşte merak edilen seçim anketi sonucu ve partilerin oy oranları…

Areda Survey'in yaptığı son seçim anketine göre AK Parti yüzde 36,9 oy oranıyla ilk sırada yer alıyor. AK Parti'yi yüzde 25,1 oy oranıyla CHP takip ediyor. Üçüncü sırada yüzde 11,8 oy oranıyla İYİ Parti bulunuyor. Diğer partilerin oy oranı ise şöyle:

MHP: Yüzde 10.1 

HDP: Yüzde 9,4

Yeniden Refah Partisi: Yüzde 1,3

 Zafer Partisi: Yüzde 1,1

Saadet Partisi: Yüzde 1,0

Deva: Yüzde 0,9

Memleket Partisi: Yüzde 0,7

 Türkiye Değişim Partisi: Yüzde 0,4

Büyük Birlik Partisi: Yüzde 0,3

Gelecek Partisi: Yüzde  0,2

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
5 gün önce
0,05 beş bile alırsa, yatsın kalksın dua etsin. Ona da hangi akıllılar oy verirse.
Yakup
6 gün önce
Ümit özdağ ne sanıyorsunuz oy oranı çok yüksek tir bunu bilmeyecek kadar ?tek başına iktidar bunu bilmeyecek kadar cahil miyiz ??

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap