SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son seçim anketi açıklandı! Cumhur İttifakı'nın oy oranı eriyor

Son seçim anketi açıklandı! Cumhur İttifakı'nın oy oranı eriyor

19 Nisan 2021 Pazartesi - 14:58

Avrasya Araştırma, Nisan ayında gerçekleştirdiği seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre, AK Parti ve MHP oylarında düşüş gözlendi.

Avrasya Araştırma şirketinin 11-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Cumhur İttifakı'nı üzecek sonuçların yer aldığı ankette, çarpıcı detaylar yer alıyor.
 

"Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı adayı olursa ona oy verir misiniz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"'Hükümete ve Cumhurbaşkanına güveniyorum, pandemi bittiğinde ekonomik krizi bitireceklerdir' ifadesine katılıyor musunuz" sorusuna verilen yanıtlar.

"Türkiye'de bir ekonomik kriz olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece Mansur Yavaş ile Recep Tayyip Erdoğan katılırsa sizce hangisi kazanır?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece Ekrem İmamoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan katılırsa sizce hangisi kazanır?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece Ekrem İmamoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan katılırlarsa hangisine oy verirsiniz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece Mansur Yavaş ile Recep Tayyip Erdoğan katılırlarsa hangisine oy verirsiniz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Recep Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener'den hangisine daha yakın hissediyorsunuz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan hangisine daha yakın hissediyorsunuz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş'tan hangisine daha yakın hissediyorsunuz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu'ndan hangisine daha yakın hissediyorsunuz?" sorusuna verilen yanıtlar.

"Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna karşılık olarak verilen yanıtlardan çıkan sonuçlar ise şöyle... (Kararsızlar dağıtılmadan)

Kararsızlar dağıtıldığında ortaya çıkan sonuçlar ise şöyle...

Beğendim
4
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
21 gün önce
inanıyorumki akp ve mhp oyu yüksek demektir pkk hdp le iş birliği yapın ondan sonra akp ve mhp eriyor öylemi sizin yalanlarınıza
ALİ
21 gün önce
akp ve mhp kadar başınıza taş düşsün densizler akp gelene kadar türkiyeyi kimse tanınıyordu cahiller ne çabuk unuttunuz yazıklar olsun sizlere
Doğru söz
21 gün önce
Fiber, sana birşeyler ezberletmişler ama mantığı ve gerçekçiligi yok. Pekçok Büyükşehir belediyesi CHP ye geçmeden oralar için de aynı şeyi papagan gibi tekrarlıyordunuz. Ama şimdi gercek anlaşılıyor. Ve bütun bu belediyelerde membuniyete bağlı oy artışı devam ediyor. Cumhur ittifakının Allah'sız belediye meclisi üyelerinin engellemelerine rağmen. Anladın mı?
kaplan
22 gün önce
muhalefetin yükseliyor .çok iyi işler yaptılarya.
Doğru söz
22 gün önce
Sen yürütmeyi muhalefet yapar sanan zırcahillerden misin?
GÖKTÜRK KAĞAN
22 gün önce
Kararsızlar diyor ya hah. Şuan 20.7 ya. Hah. İşte onu %60 yapmak lazım.
Erdo
22 gün önce
Ak parti ve Mhp nin oyları eriyor, Pkk ile işbirliği yaparak hainlikte sınır tanımayan Chp nin ,İp in oyları yükseliyordur herhalde. Malum satılmış anketçiler hiç durmadan, utanmadan, sıkılmadan gerçek olmayan bilgileri gazeteniz aracılığı ile her gün pompalamaya devam. Öyle ya yalandan kim ölmüş ki.
Adalet
22 gün önce
bakın buraya yazıyorum dahada düşecek.
Kazım
22 gün önce
Muhalefet adayda yanlışlık yapmazsa seçimi yüzde 60 ile 70 arası bir oranda alır. Türkiyede artık AKP ve ERDOĞANI Bırak seçim kazanması seçimde seçimde 20 puan yer.
Doğru söz
22 gün önce
AKP ye bu kadar oy niye veriliyor ki? Daha kötüsü nasıl olabilir!
fiber.
22 gün önce
muhalefette iş yok ondan olabilirmi.?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap