SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son anketten çarpıcı sonuçlar! Cumhur ittifakı dibe vuruyor

Son anketten çarpıcı sonuçlar! Cumhur ittifakı dibe vuruyor

06 Ağustos 2021 Cuma - 20:13

Avrasya Araştırma tarafından yayınlanan son seçim anketinde Millet İttifakı yükselişini sürdürürken, Cumhur İttifakı'ndaki erime sürüyor.

Avrasya Araştırma 24-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında 26 ilde 2460 denek ile yüz yüze görüşme yöntemiyle bir araştırma gerçekleştirdi. Avrasya Araştırma'nın yüzde 2,4 hata payıyla yaptığı Temmuz ayı araştırmasında, "Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy verirsiniz?" diye sorulan vatandaşların yüzde 24,3'ü AKP, yüzde 21,4'ü CHP, yüzde 11,9'u İYİ Parti, yüzde 9,1'i HDP, yüzde 6,1'i MHP, yüzde 3,8'i DEVA Partisi, yüzde 1,9'u Gelecek Partisi, yüzde 1'i Memleket Partisi cevabını verdi.

Araştırma sonuçları matematiksel olarak dağıtıldığında ise oyların yüzde 29,4'ü AKP, yüzde 25'u CHP, yüzde 14,4'ü İYİ Parti, yüzde 11'i HDP, yüzde 7,4'ü MHP, yüzde 4,6'sı DEVA Partisi, yüzde 2,3'ü Gelecek Partisi, yüzde 1,1'i Memleket Partisi'ne gidiyor.

Avrasya Araştırma'nın YouTube kanalından yapılan yayında paylaşılan anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın toplam oyu yüzde 37'de kalırken, Millet İttifakı'nın oyları yüzde 42,5 seviyesine ulaştı.

Beğendim
564
Sevdim
263
Beğenmedim
5
Üzgün
33
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
9 ay önce
Sabah, akşam kötüleme propagandası yapmanıza rağmen, muhalefet yirmi yıldır iktidara gelemiyorsa sorunu kendilerinde arasınlar. Mesnetsiz şekilde, kindar duygular içerisinde saldırmakla olmaz. Halkta derman arayacağına, gidip hdp,pkk ile işbirliği yaparlarsa, bu ülke uğruna en ufak bir kaygıları yoksa, topluca yüksek bir yere çıksınlar, kendilerini aşağıya bıraksınlar. Hem Türkiye bu asalaklarda kurtulur, hem de kendileri bir taraflı olur.
kemal
9 ay önce
AKP' li kardeşim doğru söylüyor CHP HAD' leşti PKK' laştı İP de aynı oldu CHP 15 temuz darbe girişiminde gördük Fetöcüler ona nasıl kol kanat olup tankların arasından çıkıp belediye başkanının evinde darbeyi izlediğini İP de 15 temuztan sonra başbakan olacağım demesini ama bu aziz millet onlara fırsat vermedi
baba.
9 ay önce
Bu algılar bitmez Millette bunu yemez.Yürrrüüüüüü..Buna ancak sizin gibiler inanır.Bu ülkeye faydalı bir siyasetinizi görmedik varsa söyleyin.Boş insanlar.
Ertan
9 ay önce
Şaşırmadım, tersini söylerseniz şaşırırım.
Emir
9 ay önce
Demokratik, tarafsız ve bağımsız Karadeniz gazetesi:-)))) Gönlünüzden geçen ittifakı açık açık yazın, korkmayın.
Osman
9 ay önce
Valla 25 yıldır ülkeyi idere edenlere yeter denecek.Birazda başkalarına ekmek yedireceğiz.Sadece akp yok
fiber.
9 ay önce
anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.Eski zihniyet hala devam ediyor. .tohumu dökene bakmak lazım.Üzüm üzüme baka baka kararır.
AKP li
9 ay önce
MHP' AKP' leşti deyip kuduruyorlar ama katiyen CHP nin önce HDP' leşip sonra PKK' laşmasından Rahatsızlık duymuyorlar
Doğru söz
9 ay önce
PKK yı bitirmeyen esas PKK sevicidir de senin zekân anlamaya yetmiyor. Ya da trollsün. 20 yıldır PKK ya her gün darbe vuruyorlarmıııııııışşşş masalı dinliyoruz. Sen masalı gercek mi sanıyorsun?
Doğru söz
9 ay önce
Eeeee AKP nin yerden göğe hakkı iktidar! Sattıkları bitti. Yeni satişlar için Milleti yakti gavurdu.
aykut
9 ay önce
karadeniz gazatesının yaptığı anket o kadar olur.kendine göre.aç tavuk kendını buğday ambarında görürmüş.
ALI
9 ay önce
normal de akp yı yıkamadınız. 21 yıldır hükümette.cumhurıyet tarıhınde görülmemiş başarı.bakalım anketlerle yıkabılecekmısınız.yalan haberlere devam edin.ama faydası yok akp ayakta olacak dimdik.
Galanimadan Osman
9 ay önce
Desenize seçime kafar AKP baraj altina düşer.. Namik Kemalin sozleri geliyor aklima... Umutla yaşayanın.... :)
fiber.
9 ay önce
Bende araştırdım çok şaşırdım.Akp nin oyu hiç çıkmadı .Hepsi chp.iyi parti hdp diye deli oluyormuş.
Doğru söz
9 ay önce
Bir millet bu kadar koyun olabilir mi? Ucaklar eskimiiiiiiş. Eeeee bre eşekler AKP 20 yıldır iktidar. Siz 20 yıl önceki arabaları mı kullanıyorsunuz. Niyeti olan eskiyeni değişir. Niyeti rant ve satış olan da AKP gibi yapar. Trolleri da buralarda göt temizler yani savunma yapar.
Galanimadan Osman
9 ay önce
Hocam THK nun isi yangin sondurmek degil, maket ucak satiyorlar, burdan ekmek cikmaz hadi nash....
fiber.
9 ay önce
Şaka gibisiniz. Bu millet deli değil.bindiği dalı kesene ne denir.
Akilli
9 ay önce
" fiber misin " denir. Başka ne denecek , troll...
Ahmet
9 ay önce
Bindiği dal derken? Adamlar ne var ne yok sattı. Körmüsün
Kemal
9 ay önce
bu ülkenin başına gelecek en büyük tehlike CHP ve taşıdığı zihniyettir felakettir çünkü çünkü milletin ruh dünyasından kültüründen inancından tarihinden kopuk ve koparmaya çalışılan bir zihniyettir. bizler bu millete neler yaptıkların gördük kızlarımızı inancından dolayı ikna odalarında nasıl eziyet ettiğini iyi biliriz.
kemal
9 ay önce
sevsinler yalanlarınızı bu anketçiler meral ve kemalden yalan atmayı çok güzel öğrenmişler
Murat
9 ay önce
Istediğini yazmamışlar dimi
Ahmet
9 ay önce
Bana göre MHP nasıl % 7.5 oy alır. MHP nin alacağı oy %1 dir. Bunuda eski bir MHP li olarak yazıyorum. MHP ye vereceğime gider direk AKP ye veririm.
Turgay
9 ay önce
Siz asıl gelecek ay yapılacak anketi görün. Görün bakalım kendine SARAY HAVA YOLLARI' nı kuran ama yangın söndürme uçağına para bulamayan Tayyip'in oy oranını. Bu iş milletin kafasına çay atmakla olmuyor gün gelir o çay geri atılır.
Turgay
9 ay önce
Beğenmeyenler çok mu zorunuza gitti. Çok zorunuza gitti ise bir cevap yazın ama verilecek cevabınız da yok değil mi.Görüyoruz ülkenin halini beceriksizler anca rantı, ihalelerden pay kapmayı bilirsiniz.
Doğru söz
9 ay önce
Çok güzel ifade ettin. Tebrik ederim.
Kerim
9 ay önce
He ya ne yapacağız öyle şeyler söyledin ki apışıp kaldık.Sana cevap verilir de anlayacak kapasitenin olup olmadığı mechul.Mesela chp yakın eski THK yönetimi 1 milyar 300 milyon borcu neye karşılık yaptı.uçaklar malum çürük rant dedin ya anlat bileliim bay çok bilgili

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap