SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son ankette şaşırtan sonuçlar: İki partiden sıra dışı sıçrayış

Son ankette şaşırtan sonuçlar: İki partiden sıra dışı sıçrayış

17 Haziran 2021 Perşembe - 14:48

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, son anket verilerini sosyal medya hesabında açtığı canlı yayında açıkladı.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, son anket verilerini sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayın programında açıkladı.

Özkiraz'ın açıkladığı sonuçlarda, kararsızların ve oy kullanmayacağım diyenlerin oranı ankete damga vurdu. Orantısal dağılımda AKP ve MHP'nin oy oranları yüzde 42,5 oldu.

 Kemal Özkiraz yaptığı açıklamada, "Son anketimizin ham datalarına göre İYİ Parti ve DEVA Partisi sıradışı bir sıçrama yapıyor. Bu da bize sağ iktidarın çok hızlı bir düşüş içine gireceğini gösteriyor" dedi.

Kemal Özkiraz'ın canlı yayında takipçileriyle paylaştığı anketin sonuçları şöyle:

AKP: 26.2

CHP: 17.4

Kararsızlar: 14.8

İYİ Parti: 12.2

HDP: 9.9

Oy kullanmayacaklar: 8.4

 MHP: 7.2

DEVA Partisi: 1.8

Diğer: 0.9

Kararsızların dağıtılması ile ortaya çıkan tablo ise şöyle:
AKP: 33.9

CHP: 22.5

İYİ Parti: 15.8

HDP: 11.9

MHP: 8.6

DEVA Partisi: 3.0

Diğer: 0.9

Gelecek Partisi: 0.7

Saadet Partisi: 0.7

Beğendim
4
Sevdim
35
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Vatan
1 ay önce
İyi partide eğer Meral aksenerin yanında lider vasıflı birkaç kışibolsaydi chpbyide gecerdi,biraz kadrolarını merkez sağın güçlü isimleri ile guclendirmeli Mansur Yavaş o Ekrem İmamoğlu bu partiye almali
ahmet
1 ay önce
partide merkez sağın güçlü isimleri var zaten
Sedat bayraktar
1 ay önce
Deva partisimi güldurmeyin beni uyduruk anket
Türk
1 ay önce
Siyasi partilerin hiçbiri halktan yana değildir.Hak hukuk adaleti hiçbiri tanımaz devleti soyar çukkaları doldurup giderler..Arda bir önceki soygunculardan umduğunu bulamayan madurlar kalır yeni gelenden nemalanmaya çalışırlar ama çark hep tersine işler kimin anketini tutarsanız tutun hepsi tepenize biner hatırınızda olsun.Benim aday gösteremediğim beni temsil edeni kendim secemediğim seçtiğim hesap sormadığın yerde özgürlük yoktur.Gitin yatın.
NiKo
1 ay önce
olur da yersiniz.
Türk
1 ay önce
Yazılan yorumu yayınlamayanlarıda kınıyorum.Hani ifade özgürlüğü.
Erdo
1 ay önce
Sonu gelmeyen, bitmeyen uyduruk anketler, alın hepsi sizin olsun.
Hüseyin
1 ay önce
Bu yapılan anketler havanda su dövmeye benziyor züğürt tesellisi birilerini Yüksel birilerini eksiltin kendiniz inanıyorsunuz ki millet inansın. Varsınız yoğunuz Reis gitsin Ey ABD den medet umanlar uzaklara bakmayın ırak a özgürlük geldimi ABD askeri ıraklıların nesini bıraktı ırkmı kaldı ırakmı kaldı.ha davet ettiniz bekliyorsunuz birgün olurda gelirse hazır bekleyin çünkü Vatan hayinleri kaşınıyor
Turgay
1 ay önce
Pudra şekerini fazla kaçırmışsın. Hamdolsun 1915 olayları gündeme gelmedi diyen adamdan daha ne bekliyorsunuz sorsak kendinize milliyetçiyim dersiniz.
ahmet
1 ay önce
sen babanı bu kadar savunuyormusun
fidans
1 ay önce
Hatırladın mı bu makaleyi kimin yazdığını? Zannetmiyorum.Ben bir hatırlatayım dedim.Hemde ABD'nin "The Wall Street Journal" gazetesinde... "Türkiye, yarım asırdan fazla bir süredir stratejik ortağı ve müttefiki ABD ile birlikte bölgede barış ve kalıcı istikrar için çaba gösterecektir. ABD ile yakın işbirliğimizi sürdürmekte kararlıyız. Cesur genç erkek ve kadınların evlerine mümkün olan en az kayıpla dönmesini ve Irak'taki acıların bir an önce sona ermesini umuyor ve dua ediyoruz." Kaynak: https://www.wsj.com/articles/SB104907941058746300
Mustafa
1 ay önce
Güzel şişirme yapmışlar.
MEHMET KAPTAN
1 ay önce
Avrasya araştırma şirketine inanan bir tek Allah'ın kulu var mı yani?.. İYİ partinin özel şirketi o..
alperen
1 ay önce
iyi parti ne kadar güçlendi ki şirket te satın almış. Komik olsun.
Atam
1 ay önce
Avrasya nın bütün anketleri tutuyor. Aynen İstanbul ve Ankara belediye seçimleri gibi olacak. Yorum yapan çomarlar A haber izlemeye devam etsin. Seçimde görüşürüz. Oyları çaldırtmayacağız.
Ahmet
1 ay önce
MHP nasıl % 8,5 oy alır bu kadar rezilliklerden sonra.
Vatan
1 ay önce
5,8 yazacakken 8,5 yazılmıştır yanlislikla

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap