SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son ankette büyük fark! Enteresan detay gözlerden kaçmadı

Son ankette büyük fark! Enteresan detay gözlerden kaçmadı

18 Ocak 2021 Pazartesi - 12:16

Yapılan son anket sonuçlarını köşesine taşıyan Mahmut Övür, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la üç siyasi aktör arasındaki fark da inanılmaz, tam 4 katı. Üçünün toplamı bile yetmiyor. Bu sonuç milletin, "kutuplaştırıcı" ve "ötekileştirici" dil kullanan siyasetçilere nasıl baktığının cevabıdır" dedi.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Kadir Has Üniversitesi'nin koronavirüs sürecinin nasıl yönetildiği ve cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verileceği yönündeki anketinin sonuçlarını paylaştı.

Övür'ün yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Grubu ile Global Akademi ortaklığında gerçekleştirilen "Türkiye Eğilimleri Araştırması"nın 2020 yılı verileri bir süre önce açıklandı. Koronadan doğal felaketlere onlarca sorunun yaşandığı 2020 yılı geride kalırken, yılın bu son araştırması hükümetten daha çok muhalefet cephesi için derslerle dolu.

Muhalefetin üzerinde sörf yaptığı, hatta bazı sivil toplum örgütlerinin de kara bir tablo sunmak için canhıraş çabaladığı korona meselesinde bu gerçek çok daha net görünüyor. Araştırmada "Acaba korona süreci nasıl yönetildi?" sorusunun cevabı aranmış.

Katılımcıların yüzde 59.2'si, Kovid-19 nedeniyle hükümetin açıkladığı destek paketlerini başarılı buluyor. Önemli bir oran. Ama en önemlisi, halkın genel olarak hükümet politikalarını başarılı bulması... Oranı yüzde 57.7

Sağlık Bakanlığı'nın korona verilerini de yüzde 55 oranında doğru buluyor.

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın koordinasyonunda yapılan araştırmada vatandaşa, cumhurbaşkanı adayı olarak da kimi tercih ettikleri sorulmuş. Sadece ilk dört ismi verelim:

Cumhurbaşkanı Erdoğan 42.9, Demirtaş 10, Kılıçdaroğlu 9.7, Akşener 9.2... Burada enteresan olan CHP ve İYİ Parti liderlerinin Demirtaş'ın bile gerisine düşmeleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la üç siyasi aktör arasındaki fark da inanılmaz, tam 4 katı. Üçünün toplamı bile yetmiyor. Bu sonuç milletin, "kutuplaştırıcı" ve "ötekileştirici" dil kullanan siyasetçilere nasıl baktığının cevabıdır.

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali
1 ay önce
Imamoğlu ile yavaş kim
nihat
1 ay önce
Sen onlari iyi tanirsinda isine gelmiyor.
Ahmet
1 ay önce
Devreler yanmış, vah zavallı Mahmut
salih
1 ay önce
imamoğlu 48 yavaş 45 ise diğerlerini saymadan erdoğan nasıl 42 oluyor bu kadarmı gözümüz kör olmuş bunların dahi toplamı yüzde yüz otuzbeş oluyor bu nasıl hesap
Salih Zeki ÇOLAK
1 ay önce
Bay Mustafa ve Bay Kazım Cidden samimiyetle soruyorum. Bende Trabzon/ Tonyaliyım Ne yiyip içiyorsunuz 'ki okuduğunuzu inkâr ediyorsunuz. 18 yıldır Anket değil bilâkis girdiği tüm seçim ve referandumda rakiplerini nakavt eden bir siyasetçi için bu kininiz bu nefretiniz ne kadar daha devam edecek. Porno kaseti ile başkanı belirlenen bir parti 70 yıldır iktidar görmemiş bir siyasî partinin neyine umut bağlıyorsunuz. Terörist Selahattin Demirtaş bile Bay Kemalden fazla oy alıyor. Bu neyin kafası. Allah size sabır versin. Nice 70 yıllara de
M.Birinci
1 ay önce
Ben bu anketi inandırıcı bulmuyorum.Bunu yapanın da inandığını sanmıyorum.
Doğru söz
1 ay önce
Birleştirici AKP'li Recep'miş. Destur de da çarpılacan. Recep Bahçeli dışında yerli bir siyasi parti lideri ile konuşabiliyor mu? Bahceli ile karşılıklı birburlerine söylediklerini Demirtaş söylese 1 milyon yıl hapis alırdı. Eeee Recep'i Katar dışında davet eden var mı? Eeee bu adam mı kutuplaştırıcı değil?
Ahmet
1 ay önce
Bu AKP den kurtuluş Ülkemin Bayramı olur.
MUSTATA
1 ay önce
Araştırmada imamoğlu ve yavaş ilk iki sırada erdoğan üçüncü sıarada bu zat ve gazete yanlış bilgi veriyor.
kazım
1 ay önce
NİYE İMAMOĞLU VE YAVAŞ I YAZMIYORSUN İKİSİDE ERDOĞANIN ÖNÜNDE BİRİ 45 DİĞERİ 48 AYNI ARAŞTIRMADA

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap