SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son anket sonucu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şok! Oy oranı ilk defa...

Son anket sonucu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şok! Oy oranı ilk defa...

18 Nisan 2021 Pazar - 11:28

Son anket sonucu İstanbul Ekonomi Araştırma'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı ilk defa partisi AKP'nin çekirdek oyuna kadar geriledi.

Türkiye Raporu Nisan 2021 anketinin sonuçları yayınlandı. Ankete katılanlara "Sizce içinde bulunduğumuz ekonomik sorunları hangi lider çözebilir?" sorusu yöneltildi. Türkiye'de vatandaşların ekonomi konusunda Erdoğan'a olan inancı giderek azaldığı ortaya çıktı.

İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın oranı ilk defa AKP'nin çekirdek oyuna kadar geriledi. Selçuki paylaşımında şunları yazdı:

"Mayıs 20’den beri ekonomiyi kim düzeltir soruyoruz. Nisan ayında ilk defa Erdoğan diyenlerin oranı ile AK Parti’nin çekirdek oyu aynı seviyeye geldi. Önceleri Erdoğan AK Parti’nin önünde giderdi."

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Halil
5 ay önce
Kimin anketini yapsınlar Kılıçdaroğlu’nun mu Allah reisi başımızdan eksik etmesin yaparsa reise var başka türlü teferruat
ALI
6 ay önce
reise birşey olmaz.arkasındayız.allah onu başımızdan eksık etmesın.
Doğru söz
6 ay önce
Allah onu inşallah senin gibilerin başından eksik etmez, bizim de başı.ızda bırakmaz. Herkes yoluna. Bakalım kim erken yok olacak.
Doğru söz
6 ay önce
Ben de şoktayım. Nasıl olur da halâ daha RTE oy alabiliyor ve hatta en çok diye. Bir tek cevap bulabiliyorum, zırcahillik. Zırcahilleri kandırarak. Başka cevap bulamıyorum. Mantıklı bir cevabı olan olursa lütfen yazsın!
Doğru söz
6 ay önce
128 milyar dolar nereye gitti sorusuna Erdoğan " bir yere gitmedi MB sında duruyor " dedi. MB başkanı da o paranın teorik olarak nasıl bittigini anlattı. Yani RTE yi yalançı çıkardı. Yalan ile ekonomi düzelmez. Rakamlarda yalanla düzelse bile fiiliyatta düzelmez. Düzelemez. Ekonomi şeffaf , güven ve dürüst yönetim ister. RTE ve oyuncagı AKP ile mümkün degil olmaz.
Mustafa
6 ay önce
Hala bu zat için anket yapılıyorsa ve anketlerde gözüküyorsa bu onun suçu değil o milletin zekasını sorgulamak lazım.
Kazım
6 ay önce
Hala Erdoğan gibi biri anketlerde sorulabilecek seviyede ise bu zaten batmış. Batmasına son derece doğal.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap