SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son anket sonuçları açıklandı: İşte en beğenilen lider

Son anket sonuçları açıklandı: İşte en beğenilen lider

23 Mayıs 2021 Pazar - 11:18

MetroPoll Araştırma'nın Nisan ayında gerçekleştirdiği ''Siyasilerin beğeni düzeyi'' anketinin sonuçları açıklandı.

Anket şirketleri, belli dönemlerde yaptıkları anketlerle, seçmenin nabzını yoklamaya devam ediyor. Siyasi arenada yapılan son anket, liderlerin popülerlik düzeyiyle ilgili oldu.

MetroPoll Araştırma Şirketi, Nisan ayında yapılan "Siyasilerin beğeni düzeyi" adlı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Ankette, katılımcılardan liderlere 0 ile 10 arasında puan vermeleri istendi. Ankete göre, beğeni düzeyi en yüksek isim 4.5 puanla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

ERDOĞAN'I AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU TAKİP ETTİ

Erdoğan'ı, 4.3 puan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener takip etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3.6 puanla üçüncü oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 3.3 puan ile dördüncü sırada yer aldı.

DAVUTOĞLU, BABACAN'I GERİDE BIRAKTI

Yeni kurulan Gelecek Partisi'nin genel başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi'nin genel başkanı Ali Babacan'ın siyaset sahnesinde nasıl bir etki yaratacağı merakla beklenirken, son ankette Davutoğlu, Babacan'ı geride bıraktı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2.6 puanla ankette beşinci oldu. Davutoğlu'nu, 2.5 puan ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan izledi.

HDP EŞ GENEL BAŞKANI SANCAR SONUNCU OLDU

Ankette, 2.4 puan alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yedinci sırayı aldı. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2.4 puan ile ankette sekizinci sırada yer buldu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ise 2.3 puan ile dokuzuncu ve son sıraya yerleşti.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Aday çok olunca
12 ay önce
Kılıçdaroğlu Akşener KaraMollaoğlu HANGİSİ ÜLKEYİ YÖNETECEK Babacan. Davutoğlu Demirtaş Uysal
Erdo
12 ay önce
Boş anketler, boş yayınlar. Seçmen tokadı koydu mu sandıkta alırsınız anketlerinizin boyunu. O zaman çıkar ortaya ak mı kara mı? Ama utanmak için bile yüz lazım, ar lazım, arsızlık değil.
Orhan
yaklaşık bir yıl önce
Chp, iyi, hdp,bu partiler, emperyalis guclerin türkiye ayağidir.görmek isteyen göz görur.
BEN
12 ay önce
ORHAN MİROĞLU SENİN DEDİĞİNİ DEMİYOR
Ahmet
12 ay önce
Bunlarmı ben BOP eşbaşkanıyım dedi,bunların boynundamı Yahudi övünç ve cesaret madalyası var lavuk
zorundamıyım
12 ay önce
neyini beğeneyim ben bu tiplerin!
Malkoç
12 ay önce
Emperyalistler yani büyük ortadoğu projesi eş başkanlığı gibi bir şeymi
Serkan
12 ay önce
Orhan beyin HDP dışında görüşüne katılmıyor. bence hdp terör örgütleri ile ilişkili bir parti. Bunu araştıracak ve gerekli cezayı verecek olan devlet ve hükümettir. Emperyalis güçlere gelince yalnızca iki örnek. 1-yasa ile İsrail tohumu kullanmak zorunda kalmamızı kim sağladı. 2- THK varken Ruslara daha fazla para verip yangın öndürme ihalesini kim verdi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap