SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son anket: AK Parti seçmeni bile inanmıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan kızacak

Son anket: AK Parti seçmeni bile inanmıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan kızacak

08 Ağustos 2021 Pazar - 18:01

Son anket sonuçları ile AK Parti seçmeni adeta itirafta bulundu. Metropoll Araştırma şirketinin paylaştığı araştırmaya göre son Türkiye'nin kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 59'a çıktı.

Son anket sonuçları AK Partili seçmenin bile Türkiye’nin gidişatının iyiye doğru gitmediğini gözler önüne serdi. Özer Sencar’ın sahibi olduğu Metropoll Araştırma son anket sonucu verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Özer Sencar yaptıkları anketin sonuçlarını “Türkiye nereye gidiyor, bu Haziran için. Temmuz ne olacak bakalım?” ifadeleriyle paylaştı. Şirketin anketine göre, 

Haziran ayında vatandaşların yüzde 27'si Türkiye'nin iyiye gittiğini düşünürken yüzde 59'u kötüye gittiğini düşünüyor. Araştırmada, AK Parti’nin seçmenin yüzde 28’inin Türkiye’nin gidişatının kötü olduğunu söyledi. 

Metropoll Araştırma şirketinin araştırma çalışmasında “Son bir yıl içinde Türkiye’de yolsuzluğun arttığını düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

Araştırmadan çıkan sonuç ise bir başka Türkiye gerçeğini gözler önüne serdi. Yolsuzlukların son bir yıl içinde arttığını düşünenlerin oranı yüzde 73.3 ile rekor düzeye ulaştı. İnanmayanların oranı ise yüzde 22.1 olarak kaldı.

Son 5 yılda yolsuzluğun arttığına inananların oranı ise yaklaşık yüzde 13 artış gösterdi. 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

akp seçmen
9 ay önce
benim adıma karar verme yetkisini sana kim verdi bu aziz millet ERDOĞAN a güveniyor sizler avucunuzu yalayın
Akilli
9 ay önce
Hiç güleceğim yokken aldı beni bir gülme... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap