SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Seçmen bu kez aynı görüşte! Yüzde 96,5 aynı cevabı verdi

Seçmen bu kez aynı görüşte! Yüzde 96,5 aynı cevabı verdi

28 Eylül 2021 Salı - 11:59

AK Parti, MHP, CHP, İYİ PARTİ seçmeni, yükselen kira artışlarına karşı aynı görüşte hemfikir kaldı. Yüzde 96,5 ev kiralarının “çok yüksek” olduğunu söyledi.

Aksoy Araştırma tarafından haftalık olarak yayımlanan Türkiye Monitörü araştırmasının 38 Hafta sonuçlarında kira fiyatlarına yönelik çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Araştırmaya göre, Türkiye kamuoyunun neredeyse tamamı ev kira ücretlerinden şikâyetçi.

Araştırmaya katılanlara yöneltilen “Sizce Türkiye'de ev kiraları ne düzeydedir?” sorusuna katılımcıların yüzde 79,1 “çok yüksektir” yanıtını verirken; yüzde 17,4 “yüksektir” yanıtını verdi.

Türkiye genelinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, yüzde 96,5 Türkiye’de ev kiralarının “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşünü paylaştı.

Ev kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşanların oranı sadece yüzde 3,1 seviyesinde kalırken; kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğu görüşünü paylaşanların oranı yüzde 0,4 olarak açıklandı.

Seçmen bazında açıklanan araştırma sonuçlarına göre, Cumhur İttifakının iki bileşeni olan AK Parti ve MHP seçmeni arasında da ev kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğu görüşüm hâkim.

AK Parti seçmeninin yüzde 93,8’i kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu belirtirken; yüzde 5,6’sı kira ücretleri “olması gerektiği gibi” yanıtını verdi.

Kira ücretlerinin “düşük” veya “çok düşük” olduğunu belirtken AK Parti seçmeni oranı ise sadece yüzde 0,5 seviyesinde kaldı.

MHP seçmeninin de yüzde 97’si kira ücretlerinin “çok yüksek” veya “yüksek” olduğunu belirtiyor. Kira ücretlerinin “olması gerektiği gibi” olduğu görüşünü paylaşan MHP seçmeninin oranı ise sadece yüzde 3 seviyesinde.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
21 gün önce
Senin ülkene 6 milyon mülteci sığınırsa, en ama en aptal ekonimist bile artan aşırı talep karşısında fiyatların uçacağını bilir. 6 milyon mülteci her türlü dengeyi bozdu. İşsizlik, kira, asayiş, cevre kirliliği vs. İşsizlik! Ha daha ucuz köle oldukları içi AKP ve işverenler memnun. Kira! Ev sahipleri memnun. Kısaca mülteciler zenginleri memnun ediyor . Gerisi teferruat! Beter ol Türkiye. Beter ol! Ya akıl koy ya da beter ol!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap