SON DAKİKA

Haber > Siyaset > SADAT-AKP savaşında yeni perde! Erdoğan’a ABD'den uyarı mı geldi?

SADAT-AKP savaşında yeni perde! Erdoğan’a ABD'den uyarı mı geldi?

21 Mayıs 2022 Cumartesi - 11:57

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında çok sayıdaki fotoğrafa rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'SADAT'la alakam yok' açıklamasını ele aldı.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan bugünkü köşe yazısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın ' SADAT'la alakam yok' çıkışını ele aldı.

"YAN YANA FOTOĞRAF VARKEN"

Ahmet Takan, Erdoğan'ın SADAT ile ilgili “Uzaktan yakından alakam yok “çıkışını hatırlatarak; "Hem de SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi  bir zamanlar- uzun süre- başdanışmanlığını yapmış olmasına rağmen… Hem de ortalıkta  birbirleri ile yan yana çekilmiş onlarca fotoğraf varken… Hem de  Adnan Tanrıverdi’nin “TSK’da yapılmasını istediğimiz her şey yapıldı”, “Jandarma, İçişlerine bağlansın dedik oldu”, “Genelkurmay Savunma Bakanlığı’na bağlansın dedik oldu” , “Başkanlık sistemi gelsin dedik oldu”  lafları  arşivlerde kabak gibi dururken…" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN SADAT'TAN VAZGEÇME NEDENİ BU MU?

SADAT'ın, Müslüman Kardeşlerin Türkiye’deki aparatlarından birisi olduğunu aktaran Ahmet Takan, " ABD ve İsrail’in de Tayyip Erdoğan’a “Müslüman Kardeşler’den vazgeç” baskısı yaptığı dünyanın malumu… Acaba, Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’a yaptığı son seyahatlerde, kendisine, “Hamas’ı desteklemekten vazgeç. Artık Müslüman Kardeşler’den kesin olarak vazgeç” uyarısı yapılmış olabilir mi?.. " yazdı.

MAVİ MARMARA'DA DA BENZERİ OLMUŞTU

"Erdoğan’da bu yüzden “uzaktan yakından alakam yok” demiş olabilir mi?.." diyen Ahmet Takan "Bu sorulara dudak bükenler, Mavi Marmara olayındaki gidiş gelişleri hatırlasın!.. Erdoğan, yıllar sonra o acılı insanlara “giderken bana mı sordunuz” dememiş miydi?." diyerek sözlerini sürdürdü.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Emice
1 ay önce
Türk'e kefen bicenin, ölümü yakın olur.
Emice
1 ay önce
Büyük Türk Hakanı;Recep Tayyip Erdoğan,a başarılar.
SON
1 ay önce
BUNALRIN ŞUBELERİ KANUNLA KAPATILMALI ŞİRKET KURABİLİR ANCAK ÖRGÜTE SİLAHLİ RĞİTİM DE NEYİN NESİ BİZİM YETESİYE ASKERİMİZ POLSİMİZ YOK MU. ÜLKEMİZİ BUNLAR MI KORUYACAK ART NİYET VARSA LEĞV EDİLMELİ EMEKLİ ASKER NEDEN UĞRAŞIR BUİŞLERLE KAFA KARIŞTI

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap