SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun idam cezası değerlendirmesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun idam cezası değerlendirmesi

09 September 2020 Wednesday - 20:02

Temel Karamollaoğlu, idam cezası getirilirse haksız yere birçok insanın ölümüne neden olunacağını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısı için basın mensuplarının karşısına geçti.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, tartışmaların odağındaki idam cezasının geri getirilmesi konusuna da değindi.

"CİDDİ BİR HATA VE ÖNGÖRÜSÜZLÜK"

Türkiye'nin sorunlarının idam cezası ile çözülemeyeceğini söyleyen Karamollaoğlu, "Türkiye’de gündemi değiştirebilmek için sık sık yeni konular ortaya atılıyor. Şimdikilerden bir tanesi de idam cezasının getirilmesi. Türkiye’nin problemleri idamla çözülmüş olsaydı şimdiye çoktan çözülmüş olurdu. Mesele idam meselesi değil, mesele adalet meselesi. Siz adaleti kamil manada uygulamadan idamı getirirseniz o zaman haksız yere bir sürü insanın hayatını kaybetmesine vesile olursunuz. İdam bütün tedbirler alındıktan sonra, en son başvurulabilecek olan bir çaredir. Bizim idamı tekrar gündeme getirerek problemleri çözeceğimizi düşünmek sadece ciddi bir hata ve öngörüsüzlük olabilir. Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yusuf
2 ay önce
İdamlık olanları idam edeceksin başkasının canını haksız yere alanın yaşamaya hakkı varmı ne biçim insansın senin yakınını haksız yere öldürseler böyle konuşurmusun bu yaşta çocuğun yaşundakı vatan hainlerine uşaklık etmeye utanmıyormusun
Cengiz
2 ay önce
Yerli lawrance senin korkun neden
K.Atamer
2 ay önce
Tam bir maşa ajan

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap